На голову Новини “Лихі-90” 2. На Вінниччині триває “війна” за земельні паї

“Лихі-90” 2. На Вінниччині триває “війна” за земельні паї

361
0

30 вересня на полі поблизу с. Вахнівки Липовецького району Вінницької області поліція затримала та доправила до відділення близько 20 учасників інциденту.

Сутичка виникла між представниками двох фермерських господарств, які орендують паї у Вахнівці — «Скала» і «Поділля».

 – Знову у нас війна! Коли почалась стрілянина, ми побігли в кукурудзу ховатись. А бандити, недовго думаючи, почали палити по кукурудзі чергами, заїжджали туди машинами! — жахались вахнівські жінки.

 …Але стріляли не тільки по сухих кукурудзяних стеблах. Колеса трактора Т-150 і вікно та дверцята автомобіля «Фольксваген» теж виявились простріленими… Пояснення учасників конфлікту на кукурудзяному полі були вкрай суперечливими.

 – Два роки ми не можемо домовитись з «Поділлям» щодо оренди паїв. У нас є всі документи на цю землю, а вони її не віддають і з людьми не розраховуються. Цієї весни «Поділля» «самозахватом» засіяло наше поле, але ми пересіяли, — розповіла Інна Буряк, керівник ФГ «Скала». — А коли вийшли збирати свій врожай кукурудзи, раптом на поле примчали сім джипів, і два десятка молодиків накинулись на людей. Мене і батька витягли з машини, кинули обличчям в землю, били ногами і кулаками.

 Сьогодні батько Інни, депутат Липовецької райради Микола Дзюба, знаходиться в лікарні. Він сильно побитий, у нього переламані щелепа і ніс, йому зробили операцію. А ще люди розповіли про молодого хлопця, який біля кукурудзи потрапив під машину і зараз лежить у травматології на Київській.

– Це наша ділянка, у нас на неї є документи! — переконував Андрій Грабенко, директор СФГ «Поділля». — Я ніякої стрілянини не бачив, мені здається, що це конкуренти спеціально її спровокували, щоб заплутати слідство. Поліція перевірила всіх людей на полі, ні в кого зброї не виявлено. У 2015-му в нас скінчились договори, влітку «Скала» їх переоформила, а весною ми засіялись і повідомили сільську раду, що 28 га залишились нам. Всі це знали, але «Скала» все одно почала збирати наш врожай!

 – Відкриті кримінальні провадження за ч. 2 ст. 296 (масове хуліганство, вчинене групою осіб) і за ч. 2 ст. 186 (грабіж), — повідомив Павло Дармограй, начальник Липовецького відділення поліції. — Весь транспорт вилучений і поставлений на арештмайданчик у райвідділі, там проводяться допити і слідчі експерименти, щоб з’ясувати, хто стріляв і чому. Хочу наголосити, що цей конфлікт розгорався ще в неділю, 25 вересня, але зусиллями поліції тоді його вдалось зупинити. А 30 вересня, на жаль, він все-таки вибухнув!

 – Тричі «Скала» і «Поділля» сідали за стіл переговорів, та не змогли домовитись! — констатувала Ніна Турченко, землевпорядник Вахнівської сільради. — У багатьох договорах є подвійна реєстрація. Через ці межі і спалахнуло побоїще. Я 21 рік відпрацювала, але такого «дурдому» не бачила!

 Попередніми висновками поділився юрист, який теж був на полі.

 – Справа в тому, що у нас поки що до кінця не урегульована процедура реєстрації землі. Існує електронна реєстрація, як у СФГ «Скала», і реєстрація у Державному земельному кадастрі — як у СФГ «Поділля». Тобто, є проблема адміністрування права власності на землю, квартири, будинки тощо, —вважає адвокат Олександр Білошкурський. — Є приклади, як через цю проблему люди втрачають майно.

33kanal.com

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я