На голову Новини Легких грошей не буде, – Максим Гольдарб про клімат на ринку праці

Легких грошей не буде, – Максим Гольдарб про клімат на ринку праці

108
0

Ринок праці в Україні стає нудним, а товарно-економічні зв’язки восени можуть значно сповільнитися.

Про це у коментарі кореспонденту ІНФОРМАТОРа розповів експерт, громадський діяч, директор громадської організації «Публічний аудит» Максим Гольдарб.

“Безробіття пов’язане з падінням ринку торгівлі та виробництва. Якщо відбулося падіння ринку торгівлі, падає попит на продукцію (продукти, робота). Найпершою причиною є падіння платоспроможності населення. Люди дозволяють собі витрачати менше грошей, ніж раніше. Торгівля просіла на 50% у гривні: це навіть не криза. Я підтримую думку експертів, що після вересня повністю відбудеться руйнування внутрішніх товарно – економічних зв’язків”, – пояснив Максим Гольдарб.

“Статистика говорила про те, що мова йде про 9 – 10% безробітних громадян у порівнянні зі світовими тенденціями. Наші Міністерство праці та Міністерство соціальної політики говорять про те, що такі цифри збігаються з розвинутими країнами.

Але тут є декілька нюансів. По – перше, ці цифри спотворені. Офіційна статистика показує, що люди, які були звільнені з роботи, відразу займали свої місця на офіційному ринку безробітних і отримувати допомогу. По – друге, на початку 2016 року на одне місце на ринку праці претендували 19 людей”, – розказав експерт.

“Ринок праці стає нецікавим. Економіка України перебуває у стані стагнації, плюс виробництво – зруйноване, наша продукція не конкурентноспроможна з продукцією Євросоюзу. Асоціація з ним не дала результатів, на які розраховувала влада, плюс-  війна, виїзд  населення з країни, смертність.

Люди розуміють, що простих грошей не буде, і шукають будь – яку роботу. Кожен день до нас надходять листи, резюме з проханнями взяти на роботу. Проблема в тому, що стає мало робочих місць. На велику кількість українців – занадто маленька кількість робочих місць”, – підсумував Гольдарб.

Як відомо, Державна служба статистики України заявила, що станом на 1 січня 2016 року кількість безробітних становила 490,8 тисяч осіб. Із них отримують допомогу по безробіттю 398,2 тисяч осіб.

Виконувач обов’язків голови Державної служби зайнятості України Валерій Ярошенко повідомив, що у 2016 році в Україні близько півмільйона людейвтратили роботу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я