На голову Економіка Легалізація подвійного громадянства!

Легалізація подвійного громадянства!

477
0

Зеленський подав у Раду законопроект про легалізацію подвійного громадянства.

Президент України Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроект, покликаний спростити надання громадянства людям, які воювали на Донбасі або бігли з Росії. Про це повідомила прес служба президента.

Про що документ?

Згідно з документом, не потрібно буде подавати зобов’язання про припинення іноземного громадянства, щоб отримати українське. Досить тільки відповідної декларації. Також нововведення стосуватимуться людей, що проходять або проходили військову службу за контрактом у Збройних силах України, або ж допомагали забезпечувати національну безпеку і оборону.

Крім цього, документом пропонується ввести подібні нововведення і щодо громадян “держави-агресора або держави-окупанта”, переслідуваних у своїй країні.

Зеленський також пропонує дозволити подавати декларації про відсутність іноземного громадянства тим, хто претендує отримати посаду в державних установах.

В Україні готується узаконення подвійного громадянства, свого роду “програма імміграції”, націлена на наповнення країни людьми. Бо мільйони мешканців країни через мізерні зарплати і відсутність перспектив її покинули!!!

Про це в інтерв’ю заявив керівник Державної міграційної служби Максим Соколюк.

За його словами, перший крок до цього вже зроблений – президентський законопроєкт №2590 поданий на розгляд до Верховної ради.

“Цей документ, певно, ще має дискутуватися у парламенті, він може бути змінений. Не виключено, що будуть і додаткові проєкти з цього питання. Але вектор змін встановлений президентом”, – зазначив він.

Україні потрібне “наповнення людьми для розбудови нашої країни”, каже Соколюк.

“Зараз визначається, як саме буде оформлена нова процедура, але дещо вже зрозуміло. Конституційна норма про “єдине громадянство” збережеться: вона означає, що ми і далі будемо сприймати таких людей як громадян лише України, не зважаючи на те, чи мають вони також паспорт іншої держави. А зміна буде у тому, що ми не будемо вимагати виходу з іншого громадянства для отримання українського паспорта”, – зазначив він.

Водночас будуть деякі обмеження щодо країн міграційного ризику, до яких належить і держава-агресор, додав чиновник.

“Подвійне громадянство – це до певної міри програма імміграції в Україну. Ми втрачаємо населення, дуже багато втратили економічних мігрантів. А тому повинні запропонувати певним категоріям мігрантів: “Приїжджайте в Україну”… Але гасел “Приїжджайте!” недостатньо. Потрібна економічна програма, яка би їх заохочувала це зробити”, – підкреслив керівник ДМС.

Джерело