На голову Новини Китайські інженери розробляють найменший атомний реактор у світі

Китайські інженери розробляють найменший атомний реактор у світі

160
0

У Китаї розробляють реактор, що поміщається в звичайний морський контейнер.

Китай розробляє найменшу в світі атомну електростанцію, яка могла б піти в експлуатацію протягом п’яти років. Крихітна електростанція розміститmся всередині вантажного контейнера і може генерувати 10 мегават тепла. Цього достатньо для живлення 50000 домогосподарств, зазначає Daily Mail.

Реактор зі свинцевим охолодженням потенційно може працювати протягом багатьох років або навіть десятиліть без необхідності заправлятися в цей період.

Дослідження проводиться в Китайській академії наук Інституту технології безпеки атомної енергетики і в даний час частково фінансується за рахунок армії Китаю

“Частка нашого фінансування надійшла від військових, але ми сподіваємося, – і це наша кінцева мета – що від цієї технології, кінець кінцем виграють цивільні користувачі”, – говорить професор Хуань Куниінг, вчений-ядерник, який бере участь у дослідженні.

Крихітна електростанція, яку називають портативною ядерною акумуляторною батареєю буде мати розміри 6,1х2,6 метра. Реактор цієї станції, охолоджуваний розплавленим свинцем, може бути розташований на одному з островів у Південно-Китайському морі. А вироблювана ним енергія буде використовуватися для забезпечення роботи установки для опріснення води.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я