На голову Економіка Курс долара в Україні “відпустять”: у НБУ зробили заяву

Курс долара в Україні “відпустять”: у НБУ зробили заяву

40
0

Національний банк поверне “плаваючий” курс долара після того, як в Україні повноцінно запрацює експорт. При цьому ситуація на валютному ринку значно стабільніша, ніж була під час початку війни з Росією у 2014-му.

Про це в ефірі 24 каналу розповів член Ради НБУ Василь Фурман. “Ми бачимо, що сьогодні все набагато стабільніше, ніж у 2014-2015 роках”, заявив – Фурман. Він також зазначив, що у майбутньому НБУ відмовиться від фіксованого курсу.

“На перспективу щодо гривні ми сказали про те, що в майбутньому НБУ перейде до політики “плаваючого” курсоутворення. Просто не зараз. Для цього потрібні передумови, зокрема, щоб запрацював експорт”, – підкреслив Фурман.

Він зазначив, що Нацбанк не дає прогнозів щодо того, що буде з гривнею. Однак він може зараз ясно сказати, що чим швидше закінчиться війна, тим менше витрат.

Нагадаємо, з початку війни офіційний курс гривні до долара в Україні заморожено на рівні 29,25 грн/дол. Спочатку було заблоковано і роботу валютного ринку.

Проте з 14 квітня НБУ дозволив банкам продавати готівкову валюту населенню з низкою обмежень. Безготівковий продаж валюти банками фізичним особам все ще заборонено, крім окремих винятків.

#ГолосНароду

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я