На голову БЛАГОдійність КУЛЬТУРА – ОСНОВА ФОРМУВАННЯ МЕНТАЛЬНОСТІ УКРАЇНЦІВ! (про плани уряду Зе)

КУЛЬТУРА – ОСНОВА ФОРМУВАННЯ МЕНТАЛЬНОСТІ УКРАЇНЦІВ! (про плани уряду Зе)

494
0

Українські науковці та спортсмени своїми здобутками не лише популяризують Україну у світі, а й єднають українців, незалежно від місця їхнього проживання.

Глава держави закликав представників культури, науки та спорту спільно працювати для цієї мети. У зустрічі взяли участь діячі театрального та художнього мистецтва, представники спорту, книговидання, кіно та шоу-бізнесу.

«Для нас дуже важливо, щоб ми з вами були єдиною командою. Якщо ми зрозуміємо, що пливемо в одному човні і хочемо пливти вперед, а не назад, то, я думаю, ми багато чого зможемо», — сказав Володимир Зеленський.

Президент зазначив, що підтримка української культури є складовою інформаційної політики, спрямованої на ментальне єднання та повернення українців, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

«Найголовніше — одна велика ідея: не за допомогою зброї, а шляхом дипломатії перемогти у цій війні. І саме тут, у цій битві, у дипломатії, і є велике завдання всіх діячів культури», — підкреслив Глава держави.

Глава держави зауважив, що також потрібно формувати проукраїнську ментальність у тих, хто живе на підконтрольних Україні територіях.

«Є різні люди в Україні, і наша місія, щоб ми жили в одному просторі, незалежно від мови, національності, релігії. І це можливо зробити тільки з вами, тому що культура, наука, спорт — це завжди дуже великі перемоги, які люди відчувають незалежно від того, де живуть, навіть ті люди, котрі з якихось причин не змогли виїхати з окупованих територій», — додав Володимир Зеленський.

Президент нагадав про підготовку проєктів «магнітів» у різних регіонах України.

«Частина з них буде представлена на інвестиційному форумі в Маріуполі, який ми проведемо в кінці жовтня. У кожному місті, області ми будуємо якийсь «магніт» для туризму, фанів спорту, бізнесу. ІТ-кластери, великі сучасні музеї, багато цікавих проєктів по всій країні», — зауважив Володимир Зеленський.

Міністр культури, молоді та спорту України погодився, що в багатьох галузях, якими опікується міністерство, є проблеми, але відомство має на меті змінити підходи, зокрема до їхнього фінансування.

«У нас багато людей прийшло з бізнесу, і ми побачили те, що велика кількість коштів витрачається неефективно. І наше завдання зараз підвищити ефективність, збільшуючи кількість культурних послуг. Це те, що ми будемо робити», — сказав Володимир Бородянський.

Він також розповів, що міністерство планує використати для популяризації України та спорту Олімпіаду 2020 року. Під час зустрічі обговорювалися питання авторського права, фінансування кіновиробництва, розвитку музеїв, бібліотек, мистецтва, спорту та книговидання.

Джерело