На голову Новини КС визнав законним зменшення кількості народних депутатів! Готуйтесь , нардепи…

КС визнав законним зменшення кількості народних депутатів! Готуйтесь , нардепи…

314
0

Президент запропонував парламенту ухвалити зміни до статей 76 та 77 Конституції України, якими передбачено зменшення кількості народних депутатів до 300. Депутатів ТОЧНО може стати менше!

Конституційний суд визнав конституційним законопроект змін до Основного Закону щодо зменшення кількості народних депутатів. “Конституційний суд вказав на суперечності з іншими нормами Конституції щодо безперервності влади, проте в цілому висновок щодо даного законопроекту позитивний”.

3 вересня парламент направив до Конституційного суду для отримання висновку президентський законопроект «Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)» (№1017).

Законопроектом пропонується у статті 76 Основного Закону передбачити, що конституційний склад Верховної Ради становить 300 народних депутатів (на сьогодні – 450 парламентаріїв), які обираються строком на п’ять років.

До статті 77 вноситься норма про те, що народні депутати обираються за пропорційною виборчою системою. Верховна Рада просила КС надати висновок щодо відповідності положень законопроекту вимогам статей 157 і 158 Конституції.

Джерело