На голову Новини Кримські татари в Експоцентрі частували вінничан кавою з пахлавою та вчили готувати...

Кримські татари в Експоцентрі частували вінничан кавою з пахлавою та вчили готувати чебуреки

150
0

Фестиваль кримськотатарської культури «Поділля Крим» проходив в Експоцентрі у неділю, 11 січня. Проект виник, щоб ознайомити кримських татар з подільською культурою і навпаки, через анексію Криму та переїзд частини кримських татар на Вінниччину.

Фестиваль кримськотатарської культури «Поділля Крим» проходив в Експоцентрі у неділю, 11 січня. Проект виник, щоб ознайомити кримських татар з подільською культурою і навпаки, через анексію Криму та переїзд частини кримських татар на Вінниччину.

 

Кримські татари в Експоцентрі

 

– «Поділля Крим» – це двостороннє ознайомлення культур. Тому що саме навесні 2014 року до нас приїхали перші переселенці з Криму – кримські татари. Вони приїхали на чужу землю, якої не знали. Нова культура, нова релігія, все нове, їм тут було складно, зараз на Вінниччині живуть більше тисячі кримських татар, – говорить керівник проекту і голова правління вінницької обласної організації товариство знання Людмила Кулік.

 

 

Фестиваль став підсумком тримісячного проекту, протягом якого проводились семінари, круглі столи, вінницьким студентам читали лекції про статус корінного народу для кримських татар, зокрема і в донецькому національному університеті, що переїхав до Вінниці.

У листопаді для вінницьких художників, вчителів школи мистецтв та художніх шкіл відомий кримськотатарський художник-кераміст Рустем Скибін проводив майстер-клас. Натхненні ним учні та вчителі, намалювали серію робіт з кримськотатарськими мотивами. На виставці роботам дітей вінницьких художніх шкіл відвели цілу секцію.

 

 

Дев’ятирічний Антон показує на виставці свою картину. Її хлопчик намалював після майстер-класу кримськотатарського художника.

 

 

На заході також були представлені роботи самого Рустема Скибіна. У березні минулого року художник змушений був переїхати до Києва, де організував кримськотатарський культурний центр «Тамга».

– Ми представили майже весь свій прикладний арсенал. Це – і килими, і вишивка, і кераміка. Крім того, свої роботи привезла етнограф-костюмолог Ульвіє Аблаєва, яка зараз проживає у Львові. Кримські переселенці із Західної України влаштували майстер-клас з приготування кримськотатарських страв і традиційну кавову церемонію. Кримські татари – а їх близько 400, які після анексії переїхали до Вінниці і компактно проживають у двох селах – пригощали гостей фестивалю кримськотатарськими солодощами, – розповів Рустем.

 

 

Відкрила фестиваль кримськотатарської культури заслужена артистка Криму, молода співачка Ленара Османова. Був присутній і представник Мустафи Джемілєва Арсен Жумаділов.

Будь-якого гостя, який потрапляє в кримсько-татарську хату, частують кавою. На виставці усміхнений Ібраїм запрошував у свою «світлицю», частував кавою, чаєм та пахлавою. Розважав розповідями про каву, про рідний Бахчисарай та про колоритні місця, які радить у ньому відвідати. Переконаний, що побувати у Криму і не відвідати Бахчисарай – означає не побувати в Криму.

 

 

Вражаючі фотосвітлини про анексію Криму надав організатор фестивалю, який відмовився назвати своє прізвище з міркувань безпеки.
Вінничани, в свою черну представили для ознайомлення подільські глиняні вироби, вишивку та національні орнаменти.

 

Источник: vn.20minut

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я