На голову Новини КрАЗ презентував нову броньовану машину

КрАЗ презентував нову броньовану машину

129
0

Інженерні війська в очікуванні надходження вітчизняної новинки на озброєння ЗС України – землерийної машини на базі КрАЗ.

Спецавтомобіль для військових створило ПАТ «АвтоКрАЗ» у тісній співдружності з Крюківським вагонобудівним заводом (Кременчук). Траншейно-котлованна машина призначена для риття траншей і котлованів у ґрунтах різних категорій, а також для засипання виїмок і розчищення майданчиків за температури навколишнього повітря від – 40C° до + 40C° за відносної вологості 98%.

Базою траншейно-котлованної машини стало броньоване шасі всюдихода КрАЗ-5233НЕ колісної формули 4х4, яке має оригінальну конструкцію. Спеціальне шасі, згідно з техзавданням, має броньовані кабіну, моторний відсік та паливний бак. Для забезпечення оптимального температурного режиму двигуна під час риття траншей на малих швидкостях руху застосовано радіатор із підвищеною тепловіддачею.

Для збільшення маневреності спецмашини її колісну базу вкоротили до 4000 мм (замість 5000 мм на серійних машинах цієї моделі). Конструкціяю рами змінили під встановлення складного землерийного обладнання і штовхаючого відвалу бульдозера, на роздавальній коробці встановлено відбір потужності для приводу спецнадбудови. Конфігурація рами забезпечує виробу особливу міцність і потужність. Крім базового шасі, на замовлення ПАТ «КВБЗ», Кременчуцький автозавод виготовив низку оригінальних деталей для навісного обладнання.

Наприкінці минулого року спецшассі було передано сусідам – Крюківському вагонному заводу для монтажу навісного обладнання. Протягом півроку на полігонах автозаводу і інженерних підрозділів ЗС проходив цикл випробувань нового вітчизняного спецвиробу. Після проходження процедури постановки на озброєння, машина надійде в розпорядження військових.

Наразі в зоні військового конфлікту, за даними «Укроборонпрому», задіяно понад 1700 одиниць спеціальної техніки, більшість з якої має поважний вік. Військові експерти зазначають, що відновленій після тривалого зберігання фізично зношеній старій техніці навряд чи вдасться кардинально поліпшити технічне забезпечення українських військ. Потрібна сучасна, ефективна нова техніка, якою здатний забезпечити вітчизняний виробник – ПАТ «АвтоКрАЗ», у співдружності з підприємствами ОПК країни.

avtovod.org.ua

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я