На голову Новини “Кошти Євросоюзу мають іти в регіони, а не в Київ»

“Кошти Євросоюзу мають іти в регіони, а не в Київ»

297
0

Цього тижня я мав можливість брати участь у Відкритому тижні європейських регіонів (European Open Days Week) у Брюсселі. Я представляв там Єврорегіон «Дністер».

Хочу зауважити, що крім Вінниці, Києва і урядової делегації, жодна з областей не була представлена. Мені це дивно, адже Євросоюз пропонує співпрацю регіонам, місцевому самоврядуванню, неурядовим організаціям. При чому співпрацю безпосередню – не через міністерства чи відомства. Чому відбувається таке ігнорування в наших областях, – я собі не можу дати відповіді…

Разом з тим я піднімав питання активізації наших регіонів на зустрічах під час Open Days. Так, під час розмови із Президентом Комітету Регіонів Маркку Марккулою я наголосив на тому, що левова частина коштів ЄС направляється в українські урядові структури. Тоді як регіони, які мають формувати власну самодостатність в рамках реформи децентралізації, не бачать фінансової підтримки Європи. Наприклад, це стосується програм Східного партнерства. Кошти на Київ нібито йдуть, а там не бажають ділитися ними з регіонами: органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями…

Цей ресурс потрібен, насамперед, для просвітницької роботи з громадянами. Їм потрібна інформація, вони мають бути обізнані у своїх правах, у реформах. Це потрібно для того, щоб вони могли свідомо обирати шлях розвитку своєї громади, краю і України загалом. 

Саме тому я попросив пана Марккулу, аби Комітет регіонів посприяв тому, щоб у бюджет Східного партнерства на 2016-20 роки внести зміни, якими  передбачити спрямування грантової допомоги ЄС безпосередньо у регіони України – територіальним громадам, громадським організаціям.

Я думаю, європартнери готові на це піти, але вони вимагають більшої активності від наших неурядових організацій, які наразі мало заявляють про бажання робити реформи в Україні – не вимагають їх від влади.

i-vin.info

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я