Економіка Корупційний сезон. Особливості українського хабарництва

Корупційний сезон. Особливості українського хабарництва

360
0

З офіційних зведень СБУ та ГПУ люди творчі отримують сюжети для фільмів та книжок, хабарники – нові «корупційні рецепти», а громадськість – уявлення про те, чому не вистачає грошей на освіту та медицину.

Є цікаві посади, де корупційний заробіток залежить від пори року. При цьому доля доганяє навіть тих, кому обіцяли: будеш науковим співробітником, працюватимеш у лабораторії.

СБУ та ГПУ вночі 4 серпня затримали в.о. головного державного фітосанітарного (!) інспектора Одеської області на отриманні хабара у 660 тис. грн.

Посадовець вимагав хабар за видачу фітосанітарних сертифікатів щодо експорту зернових продуктів до Єгипту, а також за непроведення додаткових заходів контролю зерна та за прискорення підготовки дозволів.

Після того, як всі загуглили, що таке фітосанітарія та як на цьому можно заробляти, можемо продовжувати…

У посадовця вилучили комп’ютерну техніку, флешки, блокноти, записники, а також бланки карантинних і фітосанітарних сертифікатів. При цьому лише тиждень тому керівник розповідав журналістам, що в фітосанітарну службу пішов виключно за покликанням принципово не бере хабарів та не «торгує» сертифікатами..

Держпродспоживслужба, що видає сертифікати, необхідні для експорту лісоматеріалів та товарів рослинного походження, відзначилася і у Житомирі. Головний фітосанітарний інспектор міста та його підлеглий, фахівець із лабораторних досліджень, були затримані силовиками за те, що вимагали хабарі за проходження фітосанітарного контролю та видачу сертифікатів з більшості експортерів, зареєстрованих у Житомирі.

Розмір хабара – від 300 до 3000 грн, за місяць набігало до 100 тисяч

Хабарників затримали у службових кабінетах після підрахунку денного заробітку. Під час обшуків вилучили 7 000 доларів, записи з датами та сумами отриманих хабарів. До речі те, нащо адекватній людині все це зберігати – завжди було загадкою.

Податківці давлять на фермерів протягом цілого року, але часи збору врожаю, коли на руках більше живих грошей – напевно, найкращі.

У Мелітополі два інспектори-ревізори управління фіскальної служби у Запорізькій області вимагали у фермера 15 тис. грн за те, що не будуть проводити перевірку щодо дотримання вимог податкового законодавства – інакше обіцяли створити проблеми у діяльності. Одного затримали на вулиці поблизу місця роботи, другого – у службовому кабінеті.

Влітку, під час складання іспитів, активізуються корупціонери у сфері освіти.

Начальник Маріупольської регіональної філії Інспекції з питань підготовки та дипломування моряків та його підлеглий регулярно отримували хабарі за видачу «паспортів моряка». Кандидати формально складали іспити Державній кваліфікаційній комісії інспекції, підготовка кандидатів та перевірка якості навчання не проводилася.

Співробітники СБУ затримали представника фірми-посередника в офісі під час отримання хабара у 1 500 доларів, начальника філії та старшого спеціаліста інспекції – на робочих місцях після оформлення документу для цього кандидата.

В середньому посадовці заробляли таким чином близько 140 тис. доларів, на місяць, сума хабара складала 1 500-2 000 доларів.

Силовики встановили, що так було видано документи близько 250 майбутнім морякам

А деяким зручніше отримувати потроху, але регулярно, незалежно від сезону.

На хабарі спіймали керівника одного з комунальних підприємств Попаснянської міськради на Луганщині. За укладання річного договору на переробку товарно-промислових відходів, яка фінансується з бюджету комунальників, посадовець вимагав у підприємця 3000 грн щомісяця.

Залишимо питання щодо того, яку саме загрозу становлять моряки із купленими посвідченнями та не перевірене належним чином експортне зерно. З протилежного полюсу реальності, але насправді про те саме – інші новини.

Для 9 шкіл Рівненської області придбали шкільні автобуси, закупівлю здійснювали спільно з громадської ініціативою «Чесний тендер». Витратили понад 11 млн 800 тис. грн, на кожному автобусі зекономили по 400 тисяч.

А у «Стратегії розвитку паліативної допомоги в Україні на період до 2027 року» можна, наприклад, знайти інформацію про те, що створені в Україні 2 центри, 7 хоспісів та понад 60 самостійних відділень паліативної допомоги забезпечують доступ до 1500 стаціонарних паліативних ліжок – при потребі у 3500. Працює лише 7 виїзних служб надання паліативної допомоги вдома, а потреба у такій допомозі у країні загалом задоволена лише на 15%.

Що вже казати про недобудований «Охмадит», а також розбиті українські дороги і занепад внутрішнього туризму, прямим наслідком якого було зародження у мізках співвітчизників паралельної реальності, що втілилася у «ДНР» та «ЛНР»

Але, мабуть, питання саме в тому, що в разі потреби герої історій, викладених на початку цього тексту, і лікуватимуться, і відпочиватимуть за межами цієї країни.

beztabu.net

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я