На голову Економіка Корупція у Вінниці: все нові факти… Орендуй дитсадок за копійки!

Корупція у Вінниці: все нові факти… Орендуй дитсадок за копійки!

488
0

Фактів корупційних оборудок Вінницької міської ради є вже чимало… Вони навіть особливо не приховуються! Втім, правосуддя у цьому місті давно майже нема! Ось новий факт…

Комунальний дитсадок площею 1 719 кв.м. здано в оренду приватній компанії за 10,77 тисяч гривень на місяць.

Конкурс виграла приватна гімназія “Дельфін”, що вже орендує у Вінницької міської ради комунальне приміщення площею 1 937 кв.м за адресою вул. Стуса, 26 за ціною 9,8 тисяч гривень на місяць. Чому місцеві чиновники віддають комунальні заклади в оренду “за копійки” та коли Вінниця подолає чергу маленьких вінничан у дитячі садочки? (Правильна відповідь: вже б давно подолала, якби чиновники захотіли).

Тільки на одному цьому прикладі з новим дитячим садком по вулиці Трамвайна, 3Б можна зрозуміти масштаб, з яким працюють місцеві чиновники в питанні розвитку дошкільної освіти для наймолодших вінничан.

Крок 1. Здати в оренду приватній компанії комунальну земельну ділянку

Виконком Вінницької міської ради рішенням №3092 від 22.12.2016 та рішенням №1193 від 18.05.2017 дозволяє забудову території розміром 0.886 га та 0.975 га. В оренді ТОВ “Горизонт-Буд” (ЄДРПОУ 39456854) знаходиться ще і ділянка площею 0.478 га. Всього ТОВ “Горизонт-Буд” взяло 3 цих ділянки в оренду на 5 років (Договір №01869 від 07.11.2016) за ціною 736,7 тисяч гривень. Гарна ціна за комунальну ділянку розміром 2,33 га, ринкова вартість якої, як мінімум — 45 мільйонів гривень.

Крок 2. Домовитися про будівництво дитячого садка

Звісно, будівництво житлового комплексу такого масштабу на комунальній ділянці треба хоч чимось збалансувати. Наприклад, прикрившись “вічною проблемою” нестачі місць для наймолодших вінничан та вінничанок в дошкільних навчальних закладах. Забудовник будує та передає у комунальну власність (рішення виконкому Вінницької міської ради №2797 від 07.11.2019) дитячий садок площею 1 719 кв.м.

Крок 3. Здати в оренду приватній компанії комунальний садок

За декілька днів після отримання в комунальну власність, Вінницька міська рада оголошує конкурс на здачу в оренду комунального дитячого садка. І успішно його здає в оренду на 15 років приватній гімназії “Дельфін” бізнесмена Андрія Піжевського. За умовами договору здачі, садок розрахований на 100 осіб має резервувати 20 місць для діток з муніципальної черги.

Крок 4. Розрекламувати комунальну ефективність по всім лояльним ЗМІ Вінниці

Отже. Здавши в оренду земельну ділянку для будівництва житлового комплексу “Авалон-5” розміром 2,33 га та отримавши дитячий садок площею 1 719 кв.м. в комунальну власність міста, черга дітей до дитячих садків міста зменшиться… на 20 осіб. А всього зараз черга складає 250-280 дітей! Покращення?

За інформацією Вінницької міської ради, за новою інноваційною програмою компенсації навчання дітей у приватних закладах міста, бюджет може компенсувати приватним дитячим садкам, в середньому, 14 тисяч гривень на рік за 1 дитину.

Що це значить “на пальцях”? Що відкрито продавши ділянку розміром 2,33 гектари навіть за “дисконтною” ціною в 35 мільйонів гривень місто б отримало коштів, яких би вистачило для річного фінансування 2 500 вінничан з електронної черги. Тобто це вирішило б проблему електронної черги всього міста Вінниці на 10 років вперед.

Як прокоментували ситуацію зі здачею приватній компанії дитячого садочка місцеві чиновники? Цитата видання “20 хвилин”:

Питаємо, навіщо влада передає об’єкт в оренду? Чому б там не зробити комунальний дитсадок? —

— На балансі у міста вже понад 50 дитсадків. Їхнє утримання коштує мільйони гривень. Можливості міського бюджету небезмежні, а потреба у дитсадках — все ще є. Тому запускаємо такий проект партнерства з приватними закладами, які даватимуть місця для дітей із загальної електронної черги. Порахували, що компенсація з бюджету за виховання дітей у приватних ДНЗ є значно меншою, аніж повноцінне утримання цілого закладу, — відповів Ігор Шутак.

Бізнесмен Андрій Піжевський розповідає в інтерв’ю, як непросто вести “навчальний бізнес” у Вінниці. Можливо, після прочитання саме цього інтерв’ю чиновники Вінницької міської ради вирішили, що талант вінницького бізнесмена значно вигідніший місту, ніж менеджерські якості самих чиновників.

А якщо вам мало, то подивіться це відео…