На голову Новини Корупція несе більшу загрозу цілісності України, ніж війна – Малиновський Віктор

Корупція несе більшу загрозу цілісності України, ніж війна – Малиновський Віктор

171
0

 Нашу країну душить корупція! І це жахлива проблема, яку по рівню своєї загрози, можна сміливо прирівняти до війни. Корупція нищить нашу Україну, вона кричуща, відкрита і безсоромна

  Нашу країну душить корупція! І це жахлива проблема, яку по рівню своєї загрози, можна сміливо прирівняти до війни. Корупція нищить нашу Україну, вона кричуща, відкрита і безсоромна

 

 Звичайно, корупція є в будь-якійкраїні. Ви зіткнетеся з нею в Ізраїлі, Індії, Бразилії. Назвіть будь-яку країну, і зможетевиявити там ознакикорупції. Але Україна – це зовсім інша історія.

Як це не парадоксально, але у нас за гроші можна отримати навіть диплом лікаря. Досить заплатити хабар. Те ж саме – з дипломом юриста. Та й з будь-яким іншим.

Тільки уявіть собі, що вийдете на прийом до лікаря і поняття не маєте, чи пройшов навчання цей «спеціаліст» або всього ише купив своє звання… Як на мене, так це кошмар. Абсолютна втрата довіри.

Але це ще не все. Урядові чиновники не дозволять вам працювати, якщо ви не платите їм за захист; в даному випадку – за захист від них же самих. В якомусь сенсі ця система веде себе як мафія. Якщо ви не будете платити великі суми грошей щомісяця або щорічно – держава забере ваш бізнес. Націоналізує або відбере ліцензію. А нерідко і власність відніме.
Судитися марно. Суди корумповані і тісно пов’язані з урядом.

 

Що ж робити?

 

«Риба гниє з голови, але чистять її з хвоста».

Іншими словами, корупція починається з керівників держави. Вони задають правила гри. Вони командують парадом. Стандартна логіка підказує, що для зміни ситуацію їх потрібно замінити на інших людей.

Але хто буде міняти керівників? Самі вони це не зроблять.

На жаль, демократичними методами, за допомогою голосування, корумпованих лідерів не зміниш. Ті, кому належить влада, фальсифікують вибори.

Є тільки одне рішення: чистити рибу з хвоста. Люди повинні висловити свій протест. І не відступати, навіть ціною людських життів, поки не переможуть. Вони повинні сказати «досить».


Щоб стало краще, спочатку має стати набагато гірше.

Але зміна керівників – це всього лише перший крок у справі реабілітації всієї системи. І його недостатньо. Ви можете відсікти голову, але весь організм залишиться інфікованим.

Україні потрібні нові лідери, які не замішані в корупції, і, дасть Бог, новий режим не стане наряжатись в старий одяг. Інакше країна остаточно впаде духом … і тоді з неї побіжать не тільки гроші. Побіжать всі, хто здатний пересуватися.
Важливо розуміти, що метою протестів повинно бути не просто позбавлення країни від корумпованих керівників – необхідно також переконатися, що її нові лідери не є корупціонерами. А самі ці лідери повинні розуміти, що головним їх пріоритетом має стати «генеральне прибирання» в будинку, і що насамперед потрібно покласти край корупції.

Це нелегко.

Нове керівництво України повинно перебудувати систему. Залатати «діри» і забезпечити підзвітність та прозорість управління країною. Потрібно перебудувати існуючу бюрократичну систему, а не просто карати тих, хто продовжує брати хабарі. Як це було зроблено в Грузії десять років тому. Це можна зробити. Це потрібно зробити. Цемає бути зроблено.

 

Вибір за вами! Обирайте з розумом!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я