На голову Новини Конституцію 2004 року вдосконалюватимемо лише після відновлення її дії – Канівець

Конституцію 2004 року вдосконалюватимемо лише після відновлення її дії – Канівець

378
0

 Опозиція не висунула свої кандидатури в комісію для створення нової Конституції, бо тоді процес переходу до парламентсько-президентської форми правління в Україні пішов би по сценарію партії влади.

 Опозиція не висунула свої кандидатури в комісію для створення нової Конституції, бо тоді процес переходу до парламентсько-президентської форми правління в Україні пішов би по сценарію партії влади.

Таку думку висловив народний депутат України Олег Канівець у коментарі Вголосу сьогодні.

Олег Канівець зазначив, що є два сценарії повернення до парламентсько-президентської форми правління: голосування за повернення до Конституції 2004 року в парламенті, а вже потім – створення тимчасової комісії, яка працюватиме над її вдосконаленням, або шлях, який пропонує Партія регіонів: створення комісії, а вже потім голосування за Конституцію.

«Створення тимчасової комісії можливе лише після повернення до Конституції 2004 року. Ми повинні відновити дію Конституції 2004 року. Вона не є досконалою, тому після повернення до неї треба створювати комісію для її вдосконалення: потрібно забрати ті ризики, які були при правлінні Ющенка і Тимошенко», – сказав Олег Канівець.

«Парламентсько-президентська республіка нам потрібна для того, щоб формувати новий уряд. Формувати уряд при повноваженнях нинішнього президента – неправильно. Навіть, якщо він сьогодні призначить опозиційного прем’єр-міністра, то вже завтра може його зняти і Верховна рада на це не впливатиме. Тому ми ставимо так гостро питання: спочатку має бути відновлена парламентсько-президентська форма правління. Якщо ж ми поведемось зараз на створення тимчасової комісії, у «регіоналів» буде аргумент: навіщо приймати Конституцію, коли є комісія, яка напрацьовує нову редакцію Закону. Потім цей процес заговорюватимуть до вересня-жовтня, а це не припустимо, зважаючи на події в державі», – додав він.

Відповідаючи на питання про те наскільки ймовірно, що партія влади спеціально гальмує процес відновлення Конституції 2004 року, доки Янукович не з’їздить до Путіна, нардеп зазначив: «Хочеться вірити, що після візиту Януковича до Сочі Партія регіонів піде на певні поступки. Але сам факт поїздки президента до Сочі і очікування всієї країни на слова президента іншої держави є безпрецедентним. Це означає, що вся наша внутрішня політика управляється не з Києва, з Банкової, а з Кремля, президентом чужої країни».

Олег Канівець наголосив, що результати цієї поїздки Януковича є абсолютно непрогнозованими. Крім того, всіх хвилює питання, чи не отримає керівник України вказівку від Путіна знову застосовувати силу проти мітингувальників.

Як писав Вголос, 6-7 лютого президент України Віктор Янукович перебуватиме з робочим візитом у Російській Федерації.
Нагадаємо, на думку депутата від Партії регіонів Ганни Герман, до візиту Віктора Януковича до Росії не буде жодних дій щодо змін Конституції.

 

Джерело: Вголос

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я