Новини «Комунальний фронт»: штрафи за несплату ЖК-послуг потрібно вводити після поліпшення їх якості

«Комунальний фронт»: штрафи за несплату ЖК-послуг потрібно вводити після поліпшення їх якості

911
0

Вводити штрафи для населення за несплату комунальних послуг дуже передчасно. Про це заявив лідер Всеукраїнського громадського руху «Комунальний фронт» Віталій Яковенко…

Вводити штрафи для населення за несплату комунальних послуг дуже передчасно. Про це заявив лідер Всеукраїнського громадського руху «Комунальний фронт» Віталій Яковенко, коментуючи повідомлення першого віце-прем’єра Сергія Тігіпка про плани уряду запровадити практику накладення штрафів на неплатників комунальних послуг.
Як пояснив Віталій Яковенко, така позиція організації ґрунтується на тому, що в більшості випадків якість комунальних послуг знаходиться на дуже низькому рівні, і не відповідає цінам за них.
«Багато хто відмовляється платити за ці послуги саме на знак протесту, не погоджуючись з їхньою низькою якістю і високою ціною. Особливо, це буде помітно після підвищення цін на ЖКП, яке неминуче через підвищення ціни на газ для населення і теплокомуненерго, коли за таку ж саму низьку якість вимагатимуть ще більші гроші. Тому ми категорично проти введення таких санкцій без поліпшення якості », – заявив Віталій Яковенко.
Також голова громадської організації зазначив, що введення штрафів передчасно й через відсутність механізмів для населення просто і легко довести відсутність послуги або її низьку якість.
«Якщо уряд по-справжньому думає та дбає про людей, то якщо вже й вводити штрафи, то обов’язково одночасно вводити спрощені механізми доказу та фіксації відсутності комунальної послуги, за яку можна не сплачувати. Це було б чесно по відношенню до українців, які масово страждають від комунальних проблем », – заявив він.
При цьому лідер «Комунального фронту» підкреслив, що часто-густо люди тимчасово накопичують заборгованість по ЖКП через своє нестабільне фінансове становище, яку вони сплачують за першою можливістю.
«Статистика свідчить, що це дуже масове явище: в опалювальний сезон, коли сума сплат більше, борги населення зростають, проте вони сплачуються у літній період, коли розмір плати знижується. Причина цього явища – низький добробут людей, при їхньому високому рівні громадянської відповідальності. Тому вводити штрафи для таких людей неприпустимо », – заявив Віталій Яковенко.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я