На голову Новини Комунальні тарифи як підстава для міфів

Комунальні тарифи як підстава для міфів

180
0

Зростання вартості комунальних послуг викликає закономірне невдоволення громадян та бажання окремих чиновників від місцевого самоврядування перевести відповідальність за свої непопулярні рішення на Київ. Це й не дивно, адже вибори не за горами, а отже бажання набити кишені та при цьому ще й зберегти обличчя в очах вінничан посилюється. Брехливі міські можновладці запевняють про свою непричетність до встановлення комунальних тарифів.

 

Зростання вартості комунальних послуг викликає закономірне невдоволення громадян та бажання окремих чиновників від місцевого самоврядування перевести відповідальність за свої непопулярні рішення на Київ. Це й не дивно, адже вибори не за горами, а отже бажання набити кишені та при цьому ще й зберегти обличчя в очах вінничан посилюється.

Брехливі міські можновладці запевняють про свою непричетність до встановлення комунальних тарифів.
 

Для з’ясування цієї дивної ситуації Незалежна профспілка «Голос народу» звернулася до народного депутата Валентина Зубова, який вже не перший раз переймається комунальним безладом в нашому місті. В відповідь на депутатський запит, до нашої організації надійшов лист від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підписом заступника міністра О.М. Аліпова. В документі чітко зазначається , що «тарифи на послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій встановлюються виключно органами місцевого самоврядування».

Також заступник міністра зазначає, що затвердження тарифів на житлово-комунальні послуги здійснюється органами місцевого самоврядування після надання висновку щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат, пов’язаних з виробництвом та наданням послуг Державною інспекцією з контролю за цінами відповідно до урядової постанови №297 від 27 лютого 2007 р. Також профільне міністерство нагадало про ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» в відповідності до якого встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги, затвердження норм споживання та якості житлово-комунальних послуг, контроль за їх дотриманням, забезпечення населення житлово-комунальними послугами необхідних рівня та якості, здійснення контролю за дотриманням законодавства щодо захисту прав споживачів у сфері житлово-комунальних послуг, вирішення інших питань у сфері житлово-комунальних послуг належать до повноважень органів місцевого самоврядування.

Таким чином підстав звинувачувати центральну владу у власній жадібності та нехлюйстві в виконкомівських чиновників жодних підстав не має.
Цікавими є й статистичні дані наведені в офіційному листі. Зокрема виявляється, що станом на 1 липня цього року рівень відшкодування витрат тарифами для населення на послуги теплопостачання становив лише 72,1%, водопостачання – 63,4%, водовідведення – 50,2%, і лише тариф з утримання будинків і споруд на прибудинковій території становив 100%. Враховуючи сумнівне лідерство нашого міста за вартістю теплопостачання та послуг ЖКГ постає питання, чому ж тарифи не покривають їх реальну собівартість? На нашу думку можливих причини лише дві, або за багато крадуть, або вкрай не ефективно працюють, та скоріш за все і те і інше.
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я