На голову Блоги КП «Вінницяоблводоканал» – не підприємство питного водопостачання, а водопровідна вода – не...

КП «Вінницяоблводоканал» – не підприємство питного водопостачання, а водопровідна вода – не питна?

172
0

ВОКВП ВКГ  «Вінницяводоканал» не має жодних підстав відмовити власникам квартир у багатоквартирних будинках міста Вінниці  в укладенні договорів «Про надання послуг постачання водопровідної води  та водовідведення», посилатись, як на підставу відмови,  на Закон України « Про питну воду та питне водопостачання»:

1.Комунальні Підприємства Водопровідно-Каналізаційного Господарства «ВОДОКАНАЛ» не визначені Законом підприємствами питного водопостачання. У Законі України «Про питну воду та питне водопостачання» в частині ст..1 Визначення термінів – підприємство питного водопостачання – суб’єкт господарювання, що здійснює експлуатацію об’єктів централізованого питного водопостачання, забезпечує населення питною водою за допомогою пунктів розливу (в тому числі пересувних), застосування установок (пристроїв) підготовки питної води та виробництво фасованої питної води;  У вказаному Законі немає посилань і взагалі не вказані на Підприємства Водопровідно-Каналізаційного Господарства «ВОДОКАНАЛ».

2. Закон не дає підстав Комунальному Підприємству Водопровідно-Каналізаційного Господарства «Вінницяоблводоканал»  вважати  надання послуг постачання водопровідної води та водовідведення (каналізації) питним водопостачанням.

 Відповідно до ст..1 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання»  – вода питна – вода, яка за органолептичними властивостями, хімічним і мікробіологічним складом та радіологічними показниками відповідає державним стандартам та санітарному законодавству;   Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 12 травня 2010 р.  №400 затверджено Державні санітарні норми та правила “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною”. Таким чином, «питна вода» – це така вода, склад якої відповідає вимогам державних санітарних правил  і норм.

Чи відповідає водопровідна вода «Вінницяоблводоканал» Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»  ( ДСанПІН 2.2.4-171-10), що регламентують вимоги до якості абсолютно всіх видів питних вод, як водопровідних та колодязних, так і бюветних та фасованих? Цей нормативний документ передбачає поетапне збільшення кількості показників безпеки та якості, які контролюють у питній воді. Воду необхідно контролювати за 52-ма показниками, у 2015-му році за 63-ма, а у 2020-му – за 75-ма показниками. На більшості водопостальних підприємств потужних лабораторій, які б дозволяли здійснювати контроль хоча б за 28-ма «гостівськими» показниками немає, що вже й говорити про 52.

В Україні виконувати вимоги санітарних правил в частині контролю якості води питної мають можливість тільки водопостачальні підприємства Харкова, Одеси та Києва. Отже, не Вінниці!

Державний нагляд за якістю питної води, який здійснювали структурні підрозділи Держспоживстандарту України, скасували.Саме тому за якістю питної води Україна на 95 місці серед 122 країн ( Юнеско)! Практика Російської Федерації, де аналогічний ДСанПІН був затверджений ще у 2002 році, показала, що провести випробування за повним переліком в змозі 2-3 дослідницьких центри і вартість цієї роботи знаходиться в межах 2-3 тис. доларів США, що є абсолютно неприйнятним для переважної більшості суб’єктів господарювання.   Отже,  КП «Вінницяоблводоканал» не має жодних доказів стверджувати, що водопровідна вода підприємства відповідає державним стандартам якості питної води!

 3. Споживач-власник квартири у місті Вінниця  водопровідну воду КП «Вінницяоблодоканалу»  не має жодних підстав назвати питною!                      

– Вода прозора, без запахів та неприємного смаку? Ні,- має осад, неприємний смак і запах!                                                                                      

– Має кислотність у межах 6,5-8,5 та жорсткість 1,5-7,0 ммоль/л? Не перевірено!

– Має сумарну мінералізацію в межах 0,2-0,5 г/л.?  Не перевірено!                                                    

  – Шкідливі хімічні домішки або складають малу частину їх ГДК, або відсутні взагалі?

 – Не містить хвороботворних бактерій та вірусів?   Не перевірено!
Зверніть увагу, що шкідливі для здоров’я людини хімічні речовини найчастіше викликають рак, або «б’ють» по печінці та нирках, які є «очисними спорудами» людського організму.               

 Чи є у водопровідній воді пестициди?

Це – група різноманітних речовин, що використовуються у сільському господарстві для боротьби із бур’янами, комахами та гризунами, включає понад сорок найменувань. Серед пестицидів є речовини більше або менше шкідливі, але усі вони тією чи іншою мірою отруйні; щонайменше півдесятка пестицидів є канцерогенами, тобто сприяють виникненню раку. Із полів вони потрапляють у водні басейни, а звідти – у питну воду.

– Чи є у водопровідній воді нітрати?

Нітрати в організмі людини перетворюються в нітрити, а ці останні взаємодіють із гемоглобіном крові, порушуючи його функції. Результатом є киснева недостатність, авітаміноз та інші розлади обміну речовин. Не перевірено!                                                                                         

 – Чи є у водопровідній воді залізо?

Залізо у воді зустрічається у різних формах та має різне походження; його надлишок шкодить печінці та репродуктивній системі людини, а також погіршує кров. Не перевірено!                                     

– Чи є у водопровідній воді марганець?

Марганець, якщо його забагато, пошкоджує різні органи людини та має мутагенну дію; особливо шкідливим є його вплив на дитячий організм, що росте.   Не перевірено!

– Чи є у водопровідній воді хлор?

Хлором на ВОКВП ВКГ  «Вінницяводоканал»  знезаражують воду, оскільки цей газ є потужним окислювачем, здатним знищити хвороботворні мікроорганізми. До поверхневих водозаборів разом із стічними водами потрапляє багато сполук, із якими хлор реагує. У результаті виникають більш шкідливі, ніж сам хлор, речовини. Наприклад, з’єднання хлору із фенолом; вони надають воді неприємний запах, впливають на печінку та нирки, але у малих концентраціях не дуже шкідливі. Також можливі з’єднання хлору із бензолом, толуолом, бензином і так далі; як результат утворюються діоксин, хлороформ, хлортолуол та інші канцерогени. Вода тхне хлором!

 Отже, водопровідна вода – може бути шкідливою для здоров’я?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я