Сфера ЖКГ Комуналка “по-новому”: з 1 травня ПЕНЯ за несвоєчасну сплату 0,01% від суми...

Комуналка “по-новому”: з 1 травня ПЕНЯ за несвоєчасну сплату 0,01% від суми боргу за кожен день прострочки!!!

333
0

Поки що керівник уряду Володимир Гройсман, який у Вінниці “набив руку” на комунальних махінаціях та лобіює інтереси олігархів у сфері ЖКГ, запровадив чергове “покращення”!

Із 1 травня 2019 в Україні набув чинності Закон “Про житлово-комунальні послуги”, який передбачає нарахування пені за несвоєчасну сплату послуг у розмірі 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення, а також низку інших важливих змін…

Зокрема у тексті документу зазначається, що у разі несвоєчасної оплати комуналки споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.

Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

У Facebook віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко написав, що цей закон вступив у силу у результаті двох років “великої командної роботи”, яка тривала від моменту подання у 2015-му до парламенту законопроекту “Про ЖКП” – до прийняття його у листопаді 2017-го. 

За його словами, цей закон “запускає ринок житлово-комунальних послуг, встановлює чіткі правила взаємовідносин між споживачами та надавачами послуг, дає споживачам механізм захисту своїх прав”.

Щоправда, про лобіювання урядом комерційних інтересів олігархів не пише нічого… Про Роттердам плюс та інші схеми….

Зубко пояснив, що цей закон – складний, проте необхідний, “щоб забезпечити якісні послуги споживачам, щоб рухатись до європейських стандартів та енергоефективності”.

Міністр регіонального розвитку і ЖКГ також додав, що Закон про “ЖКП” є одним із ключових у реформі енергоефективності, і що наразі триває робота “над підзаконкою, методиками та додатковими правилами, аби закон запрацював правильно і на повну силу”.

Окрім нарахування пені за несвоєчасно сплачені послуги цей закон також передбачає:

впровадження типових видів договорів, які дозволять співвласникам будинків або окремим споживачам самостійно обирати модель постачання комунальних послуг у їх будинках;

домовлятися з компанією-управителем, яка буде надавати послуги, щодо вартості послуг;

делегувати управителю частину функцій з управління спільним майном будинку;

монетизацію субсидій на надання житлово-комунальних послуг;

унормовує порядок надання послуги з управління будинком, який раніше юридично не був визначений.

Гройсман “докерувався” до того, що станом на жовтень 2018 року борги  за  комуналку в Україні сягнули 38 мільярдів!!!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я