Новини Кому заважає Політична консультативна рада?

Кому заважає Політична консультативна рада?

390
0

4 лютого 2011 року голова Вінницької облдержадміністрації М.В. Джига прийняв рішення про розпуск Політичної консультативної ради при обласній раді та обласній державній адміністрації.
 

 

4 лютого 2011 року голова Вінницької облдержадміністрації М.В. Джига прийняв рішення про розпуск Політичної консультативної ради при обласній раді та обласній державній адміністрації. 
 
Викликає подив той факт, що партії – члені ради отримали інформацію про ініціативу губернатора через ЗМІ, а не офіційно, через відповідні органи ОДА (загальний відділ, наприклад). Відомо, що незадоволення діяльністю Політико-консультативної ради з боку влади стало відчуватися саме з того моменту, коли Віктором Малиновським були здійснені кроки з активізації діяльності ради, зокрема, посилення боротьби з корупцією, спроби перетворення її на реально дорадчий орган, спроможний впливати на процес прийняття рішень владою з врахуванням точки зору партій, що не увійшли до обласної ради.
 
                Кому ж потрібно придушити ці паростки реальної демократії, перші кроки громадянського суспільства, загальмувати процес політичної структуризації суспільства? Невже партії влади?
 
                Сумнівно, бо всі загальноукраїнські меседжи, що ми отримуємо від Партії регіонів останнім часом, свідчать, що саме вона більш, ніж будь хто, зацікавлена у розвитку процесів демократизації суспільства. Подейкують, що це брутальне рішення  губернатора прийняте під впливом   голови Вінницького міськвиконкому Володимира Гройсмана, якій на останніх виборах під брендом «Совість України» використав свій адміністративний ресурс по повній і ліквідував у міськраді опозицію як клас. Але, під впливом, чи без впливу – намагання лишити партії, що не мають представництва у облраді можливостей висловитися з приводу тих, чи інших проблем, що існують у регіоні – це не прикрашає нікого.
 
                В розпорядженні голови ОДА, є пояснення, що Політико-консультативна рада розпущена у зв’язку із утворенням іншого органу – громадської ради при обласній державній адміністрації. Більш сумнівного пояснення важко було вигадати: політико-консультативна рада об’єднувала виключно політичні партії, а громадська рада об’єднує громадські організації.
 
На пресс – конференції, що відбулась 14 лютого 2011 р. в готелі «Поділля», з приводу «розгону» Політичної – консультативної ради було гаряче. Голова ПКР Віктор Малиновський щиро обурився, чому коли Політична консультативна рада перейшла до ефективної роботи, її вирішили розігнати? Невже боротьба з корупцією яку провадить ПКР цікавить владу лише на словах? Чи можливо хтось з корупціонерів натиснув на владу, щоб було прийнято саме таке рішення?
 
Віктор Малиновський оприлюднив заяву партії – членів ПКР проти рішення о ліквідації цього органу, під яким поставили підписи більше двох десятків обласних організацій політичних партії.
 
З юридичною експертизою виступив Михайло Попович. Він зазначив, що рішення голови облдержадміністрації розпускати ПКР виходить за межі його компетенції. Оскільки цей орган створювався на підставі спільного рішення голови облдержадміністрації та голови обласної ради, то й  тільки їх спільним рішенням цих двох органів він і може бути ліквідований.
 
Свою оцінку ситуації дала й лідер обласної Батьківщини Людмила Щербаківська. За її думкою, розпуск ПКР в Вінниці лише перша ластівка на шляху ліквідації всіх консультативних органів в Україні, а отже й подальшого наступу на демократію в нашій державі.
 
Cлід додати, що після обрання нового голови ПКР Віктора Малиновського в жовтні 2011 р. Політична – консультативна рада дійсно значно активізувалася. Регулярні засідання почали викликати все більшу цікавість з боку політичних партій та ЗМІ, був прийнятий план роботи на 2011 рік, який передбачав розгляд таких резонансних питань, як адміністративна, земельна, податкова реформа, бюджетна політика, реформування системи ЖКГ. Втім, саме боротьба з корупцією була визначена як головна мета діяльності в цьому році. І на цьому шляху, ПКР встигло досягти своїх успіхів. Рішенням Антимонопольного комітету у Вінницькій області було визнано незаконним типовий договір з надання житлово – комунальних послуг, який брутально порушував права вінничан по відношенні з ЖЕКами. Було вжито заходів проти спроб Вінницького міськвиконкому вирубати та перетворити на сміттязвалище 150 гектарів цінного лісу в с. Людавка Жмеринського району. Викрито діяльність комерційної фірми, що живилася при Вінницькому БТІ. Можливе саме тому, діяльність цього органу й спробували так брутально припинити?
 
 
 
Примітка: Політична консультативна рада функціонує з жовтня 1998 року і об’єднує 38 політичних партій, в тому числі таких впливових як Партія Регіонів, Батьківщина, КПУ, Свобода, НТСУ, Народна партія, тощо.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я