На голову Новини Кому вигідно «убити» ПАТ «Вінницягаз»?

Кому вигідно «убити» ПАТ «Вінницягаз»?

341
0

 Ситуація на ПАТ «Вінницягаз» знову нагадує вулкан перед вибухом.

Наприкінці вересня працівники газопостачальної компанії пікетували будівлю Вінницької обласної державної адміністрації.

 Ситуація на ПАТ «Вінницягаз» знову нагадує вулкан перед вибухом.

 

Наприкінці вересня працівники газопостачальної компанії пікетували будівлю Вінницької обласної державної адміністрації.

 

Основна вимога страйкарів — змусити владу розібратися із корупцією та хабарництвом на підприємстві. Цього разу приводом до загального невдоволення стало чергове масове скорочення працівників, котре відбулося наприкінці серпня. Під так звану «оптимізацію» потрапили 85 чоловік. Та все б нічого, коли б не один аргумент.

 

Олександр Бевз, колишній головний інженер Жмеринського районного управління газового господарства, сказав:

 

– Зрозуміти можна було б скорочення з метою економії, якби вивільнені кошти керівництво направило для тих, хто залишився на підприємстві. Але стало відомо, що на місця звільнених набирають людей інших, з вулиці, зовсім без досвіду. На 85 місць набрали 87 нових працівників. Причому, за гроші.

 

«Щоб підготувати, наприклад, слюсаря для роботи в газовому господарстві, треба не менше двох років. А коли людей набирають просто з вулиці, то про яку безпеку може йти мова?» — каже колишній керівник Липовецького районного управління газового господарства Леонід Семчук.

 

«Скоротили навіть інвалідів, без всяких виплат, — обурювалася колишній керівник профспілки Вінницького міського управління газового господарства Олена Калашникова. — Профспілка не стала на захист навіть тоді, коли скоротили двох працівників з однієї сім’ї».

 

Та попри всі закиди обурених працівників керівництво компанії стверджує, що все відбувається тільки з метою економії, і під скорочення потрапили не робітники, а працівники адміністрації.

 

«Для того, аби зменшити витрати і вкластися у річний бюджет, ми вирішили об’єднати Вінницьке міжрайонне управління газового господарства із структурою ПАТ «Вінницягаз», оскільки ці дві структури дублюють одна одну, — запевнив виконуючий обов’язки начальника управління роботи з персоналом ПАТ «Вінницягаз» Валентин Леонтьєв. — Відповідно скорочуємо ті посади, що дублюються».

 

Здаватися звільнені працівники не збираються і будуть відстоювати свої права у Києві, в управляючій компанії НАК «Нафтогаз України».

 

Головну газопостачальну компанію Вінниччини лихоманить вже не один рік. У вересні минулого року контрольована Дмитром Фірташем компанія «Газтек» перемогла у приватизаційному конкурсі з продажу 22,059 % держпакету акцій ПАТ «Вінницягаз», заплативши за пакет 3 мільйони гривень при стартовій ціні 1,5 мільйона гривень. Це вселило надію на краще, але не так сталося, як гадалося. На початку цього року було відкрито процедуру банкрутства «Вінницягаз», квітень-червень газопостачальна компанія завершила зі збитками 10,362 млн гривень. Фахівці припускають, що після оголошення банкрутом «Вінницягаз» віддадуть за борги Фірташу, який і так «переплатив» за купівлю своєї частки.

 

Всі ці негаразди вже позначаються на споживачах. За останніми даними, перед початком опалювального сезону у Вінниці за різноманітні порушення відключені від газопостачання 82 будинки…

за інформацією: "33 канал"

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я