На голову Сфера ЖКГ Колективні судові позови «роздягнуть» комунальні підприємства

Колективні судові позови «роздягнуть» комунальні підприємства

193
0

Колективні позови до суду через надання неякісних ЖКП можуть «роздягнути» монополістів. На думку експертів, об’єднавшись, громадяни спроможні довести, що підприємства мають борги перед споживачами.

Поодинокі позови до суду через неякісне надання житлово-комунальних послуг неефективні, лише об’єднавшись, громада може виграти справи проти монополістів. На цьому наполіг під час прес-конференції експерт «У.К.», екс-Міністр ЖКГ Олексій Кучеренко, повідомляє “Україна Комунальна”.
 
«Немає сенсу та і можливості у бабусь судитися із монополістом. Потрібно збиратися й подавати колективні позови. Я вас запевняю, що колективно за пів року можна «роздягнути» «Київводоканал». І не вони будуть жалітись на борг населення в мільярд гривень, а ми спільно доведемо, що підприємство заборгувало споживачам» – зазначив він.
 
На думку пана Кучеренка, аналогічна ситуація і з ПАТ «Київенерго». «Теж само і з «Київенерго», яке готується до закінчення у 2017 році злочинної угоди, за якою Черновецький в 2007 році без дозволу Київради, референдуму, без дозволу громади передав наше з вами майно в управління «Київенерго». Передав усі тепломережі, ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, завод «Енергія» – підкреслює експерт.
 
За його словами, цьогоріч потрібно робити аудит виконання цього договору й приймати рішення: чи далі його продовжувати, чи повертати компанію у муніципальну власність.
 
«Впродовж цього року треба робити аудит виконання цього договору й приймати рішення: чи далі його продовжувати, тоді я запевняю, за цей рік тарифи будуть в 2-3 рази нижчими, або повертати наше ж майно та робити муніципальну теплопостачальну компанію, яка буде «Київнерго» на тендерних засадах, або купувати в них тепло, або диверсифікацію робити, так як живе Стокгольм, Варшава й інші міста, де є централізоване опалення» – резюмував він. 
 
Невдовзі кияни платитимуть за тепло більше. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, має намір переглянути для ПАТ «Київенерго» тарифи на теплову енергію для потреб населення. Про це йдеться у відповідному проекті Постанови НКРЕКП, оприлюдненому на сайті регулятора з 21 січня ц.р.
 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я