Новини Лист в редакцію: "Крик душі або як боротися з сусідом, що курить...

Лист в редакцію: "Крик душі або як боротися з сусідом, що курить в під’їзді?"

785
0

 От скажіть мені, шановні, невже в нашому суспільстві нормою вважається виходити на загальний коридор і курити біля ліфту?

 От скажіть мені, шановні, невже в нашому суспільстві нормою вважається виходити на загальний коридор і курити біля ліфту?


Який раз прошу сусіда не курити там, кажу йому, що тягне в квартиру, що діти задихаються. Йдуть до школи – накурено, йдуть зі школи – накурено, виходиш на прогулянку – накурено, сміття виносиш – накурено. Ліфт чекати неможливо! Пояснюю людині, що наша сім’я не курить і що я астматик і не можу дихати димом, навіть якби й хотіла. По-людськи прошу – не доходить! Сьогодні зірвалася на крик! А мені рот затикають, прямим текстом говорять, що має він право курити там, де йому хочеться. Я нагадала йому, що в громадських місцях курити заборонено – він сказав, що я можу ризикнути з ним в судах потягатися і подивитися що буде…


Вирішила поспілкуватись з його дружиною, вона мені відповіла: «Мій чоловік дорослий і сам вирішує, де йому курити!». А я зрозуміти не можу чому я і мої діти повинні нюхати його куриво? Він значить свою сім’ю береже і вдома не курить, на балконі йому холодно, а моїй сім’ї доводиться задихатись.


І взагалі в нашій країні є способи боротьби з завзятими і нахабними курцями ?

Олена І., вул.Тарногородського, 34

 

Негативний вплив тютюнового диму на здоров’я – давно доведений факт. У більшості європейських країн заборонено куріння в громадських місцях. Порушення цієї заборони загрожує суворими заходами адміністративного впливу.

В Україні ж до любителів подиміти в громадських місцях відносяться чомусь більш терпимо. Як от вище згаданий пані Оленою випадок. Куріння в під’їзді багатоквартирного будинку взагалі не вважається чимось непристойним. При цьому чинна в країні нормативно- законодавча база дозволяє застосовувати до любителям куріння в громадських місцях досить жорсткі заходи впливу. Більш докладно про них ми попросили розповісти керівника «Школи старших по будинку», юриста Матківського Валентина.

– Свого часу Україна ратифікувала Рамкову конвенцію Всесвітньої організації охорони здоров’я із боротьби проти тютюну, взявши, таким чином, на себе зобов’язання впровадити ефективні заходи, спрямовані на захист від впливу тютюнового диму на робочих місцях усередині приміщень, в громадському транспорті і закритих громадських місцях, – говорить В. Матківський. – У результаті було прийнято Закон про боротьбу з курінням, який набув чинності з 25 жовтня 2005 року. Прийняття його стало великим кроком вперед у вирішенні даної проблеми, оскільки вперше на рівні законодавчого акту було встановлено заборону на куріння в громадських місцях. Крім того, законом були внесені зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення, що стосуються відповідальності за куріння в громадських місцях.

– А що вважається громадським місцем з точки зору закону ?

– Відповідно до статті 1 Закону , громадське місце – це частина будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу. У перелік місць, де куріння заборонено , входять ліфти, таксофони, медичні установи, навчальні та освітньо-виховні заклади, дитячі та спортивні майданчики, під’їзди житлових будинків, підземні переходи, громадський транспорт…

– Яка відповідальність передбачена за куріння у заборонених місцях?

– Відповідно до статті 175/1 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП), куріння у місцях, де це заборонено законом або рішенням місцевої ради, карається попередженням або штрафом від 51 до 170 гривень. Повторне – протягом року – порушення карається штрафом від 170 до 340 гривень.

– Який механізм притягнення до адміністративної відповідальності? Хто вирішує, який саме розмір штрафу слід застосувати до порушника ?

– Все залежить від місця скоєння правопорушення. Якщо курець був спійманий «на гарячому» в місці, де куріння заборонено рішенням місцевої ради , порушення розглядає адміністративна комісія. Якщо ж це місце, де куріння заборонено законом (наприклад , під’їзд житлового будинку, ліфт, дитячий майданчик і т.д.), – протокол про правопорушення та постанова про накладення штрафу складають органи міліції. Безпосереднє рішення про розмір штрафу в такому випадку приймає начальник районного відділення внутрішніх справ або його заступник.

– Так як все-таки боротися з курінням в під’їздах житлових будинків?

– Насамперед, хочу звернутися до курців: поважайте право оточуючих на свіже повітря і здоровий спосіб життя. Тютюновий дим, затримується в під’їзді, ліфті, інших закритих приміщеннях, негативно впливає на здоров’я мешканців та їх дітей , тому краще всього утриматися від куріння в під’їздах та інших громадських місцях. Що ж до юридичної сторони питання , то в таких випадках можна звертатися до дільничного міліціонера , який зобов’язаний вжити заходів реагування відповідно до закону.

 

Від редакції:

 

Покарання за куріння в заборонених місцях передбачено статтею 175 Адміністративного кодексу. Якщо людина курить у під’їзді ви можете звернутися до міліції чи до місцевих органів влади. Покарання тягне за собою попередження або штраф 17-85 грн., повторно – від 85 до 119 грн. Якщо сусід покурив, а тоді ще й кинув недопалок на землю, він порушує одразу дві статті – за куріння в заборонених місцях та порушення правил благоустрою. Для того, щоб скласти адмінпротокол на такого сусіда, обов’язково мають бути свідки його правопорушення.

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 11, ст.111 ). "Стаття 15-2. Обмеження щодо споживання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів.

 

Забороняється куріння тютюнових виробів:
1) у ліфтах і таксофонах;
2) у закладах охорони здоров’я;
3) у навчальних та освітньо-виховних закладах;
4) на дитячих майданчиках;
5) на спортивних майданчиках;
6) у під’їздах жилих будинків;
7) у підземних переходах;
8) у громадському транспорті (включаючи транспорт
міжнародного сполучення)

 

З письмовою заявою про порушення громадського спокою та цим Законом звертаємось в ЖЕК, паралельно – до дільничного. В 10-денний термін вони повинні забезпечити виконання Закону України. Якщо ні, сміливо йдемо в райадміністрацію з копією заяви (можна відіслати поштою). Одна згадка про скаргу в адміністрацію викличе тремтіння колінець у начальника ЖЕКу і тиждень регулярних телефонних дзвінків, чи в нас все в порядку і чи немає претензій.

Боріться за своє здоров’я!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я