На голову Новини Лист письменників до Посла США в Україні

Лист письменників до Посла США в Україні

194
0

 До мене звернулися поважні українські письменники з проханням оприлюднити їхнього листа до посла США в Україні.

 До мене звернулися поважні українські письменники з проханням оприлюднити їхнього листа до посла США в Україні.

 

Високоповажний пане Посол,

 

 

Звертаємося до Вас із простим запитанням, яке, якби мали таку можливість, поставили б безпосередньо Президентові Обамі:

 

Скільки ще потрібно убитих людей, вибитих очей, відтятих кінцівок, зниклих безвісти людей, щоб Сполучені Штати запровадили "чорний список" українських високопосадовців, відповідальних за нинішню ситуацію в нашій країні?

 

В історії українського народу вже траплялися прикрі випадки, коли його зраджували ті, на кого він покладав найбільші надії.

 

Так було в часи Української Народної Республіки, коли держави Антанти підтримали не її, не молоду українську демократію, а російський імперіалізм.

 

Так було в 1933 році, коли в розпал Голодомору та політичних репресій в Україні США встановили дипломатичні відносини з Совєтським Союзом.

 

Історія вчить, що будь-яка вичікувальна або й навіть співчутлива позиція, не підкріплена дієвими кроками, приречена на поразку.

 

І тут уже йдеться не лише про Україну.

 

Якщо Україну буде втрачено для демократичного світу, її "підбере" путінський режим. І тоді одного дня всі ми – і українці, і американці прокинемося в інакшому світі, віч-на-віч із новим монстром, вибудуваним на руїнах колишнього СССР, а це вже питання в тому числі й національної безпеки Сполучених Штатів.

 

Так в історії уже теж було. Маємо на увазі Мюнхенську угоду 1938 року і долю Чехословаччини, що зайвий раз вчить: політика "умиротворення" диктаторів ніколи не доводить до добра, а лише розпалює їхні апетити.

 

Ви як дипломат це чудово розумієте.

 

А якщо розумієте – дійте.

 

Українські письменники: Сергій Борщевський, Олег Жупанський, В’ячеслав Медвідь, Михайло Сидоржевський, Олександр Сопронюк, Алла Топчій, Володимир Шовкошитний.

 

 

Й.В. Надзвичайному та

Повноважному Послу США

в Україні

панові Джеффрі Р. Пайєтту

 

 

Київ, 23.01.2014 р

 Володимир Огризко, Міністр закордонних справ України (2007 – 2009 рр.)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я