Генпрокуратура розпочала кримінальні провадження щодо порушення законодавства у транспортній сфері. Розпочато 6 кримінальних проваджень, загальна сума збитків у яких становить майже 88 млн грн.
Генпрокуратура розпочала кримінальні провадження щодо порушення законодавства у транспортній сфері. Розпочато 6 кримінальних проваджень, загальна сума збитків у яких становить майже 88 млн грн.
Про це під час брифінгу повідомив начальник управління правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Олег Денега, інформує прес-служба ГПУ.
Він, зокрема, зазначив, що активізовано роботу щодо виявлення розкрадань під час здійснення державних закупівель у сфері транспорту, у ході якої встановлено істотні порушення вимог бюджетного законодавства в діяльності структурних підрозділів «Укрзалізниці».
«За вчинення таких злочинів вже розпочато 3 кримінальні провадження, збитки у яких становлять 87 млн грн», – повідомив Олег Денега.
За його словами, поширеними фактами розкрадання державних коштів під час здійснення державних закупівель є неправомірне відхилення найбільш економічно вигідних пропозицій учасника під час проведення конкурсу та придбання державними підприємствами товарів не у підприємств-виробників або їх законних представників (дилерів), а у підприємств-посередників.
Начальник управління повідомив, що такі правопорушення виявлено у діях голови комітету з конкурсних торгів ДП «Укрзалізничпостач». Як з’ясувалося, цей посадовець, зловживаючи своїм службовим становищем, не відхилив пропозицію учасника торгів, яка не відповідала вимогам документації конкурсних торгів. А навпаки, вніс до протоколу оцінки пропозицій недостовірні відомості про її відповідність. Таким чином, вказана особа вчинила розтрату ввірених йому державних коштів в особливо великих розмірах, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам на загальну суму майже 42 млн грн.
За цим фактом, додав він, Генеральна прокуратура розпочала кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).
Крім цього, начальник управління Генпрокуратри Олег Денега також повідомив, що завершено перевірку додержання вимог законодавства щодо виконання державної цільової програми на проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Євро-2012 з футболу.
«Установлено, що придбані ДП «Південна залізниця» у 2010 році 10 електропоїздів «Hyundai» вартістю 307 млн дол., експлуатувалися з технічними несправностями, за наявності яких використання рухомого складу заборонено, що створювало загрозу для людей», – зазначив прокурор.
При цьому він зауважив, що «Укртрансінспекція» підтвердила чисельні факти експлуатації електропоїздів «Hyundai» з грубими порушеннями Правил технічної експлуатації, що створило небезпеку для життя людей.
Нагадаємо, з травня 2012 ДП «Українська залізнична швидкісна компанія», порушивши норми Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», надавала послуги з перевезення пасажирів електропоїздами «Hyundai» без ліцензії, яку отримала лише у квітні 2013.