На голову Економіка Кінець газовому кріпацтву!

Кінець газовому кріпацтву!

352
0
Кінець газовому кріпацтву: борги не стануть перешкодою для зміни постачальника газу.
Вже за 2 тижні – з 1 липня – в Україні має запрацювати повноцінний ринок газу для населення. Він передбачає ринкову, а не регульовану державою ціну палива, а також конкурентні умови між різноманітними постачальниками.
Дотепер більшості населення газ постачали приватні регіональні газзбути. Та невдовзі їхню монополію можуть порушити нові, альтернативні постачальники. Тож у споживача нарешті з’явиться вибір – у кого та за якою ціною йому купувати природний газ.
Відповідно постачальники палива будуть змушені конкурувати між собою, змагатися за споживача. Зокрема, якістю сервісу, цікавими пакетними пропозиціями і, звичайно ж, – ціною. Що вища буде конкуренція – то дешевшим може стати газ.
Та з 1 липня все зміниться. Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, днями суттєво спростила процедуру зміни постачальника природного газу для побутових споживачів.
— Аби змінити постачальника природного газу, споживачу достатньо буде просто звернутися із заявою-приєднанням до нового постачальника. Водночас зробити це можна онлайн – як під час підключення інтернету чи телебачення. Більше не потрібна довідка про відсутність заборгованості перед попереднім постачальником. А всі необхідні подальші дії із завершення зміни постачальника здійснюватиме новий постачальник, – пояснює координатор житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі Опора Тетяна Бойко.
Борги не перешкода.
Такі зміни повністю відповідають європейським правилам газового ринку та рекомендаціям Ради європейських регуляторів, нагадують фахівці.
На їхню думку, це перший, але надзвичайно суттєвий крок до лібералізації роздрібного ринку газу та появи справжньої конкуренції постачальників за споживача.
— Це сміливий, але необхідний крок для запуску роздрібного ринку газу. І я вдячний, що попри коронавірусну пандемію, регулятор продовжує реформувати український ринок газу і змінив правила, щоб нарешті дати свободу вибору кожному українцю. До впровадження змін процес міг тягтися місяцями. З новими правилами ви зможете змінити постачальника хоч за три дні… І буквально в один клік: потрібно відправити новому постачальнику заяву-приєднання. Все інше за вас зробить новий постачальник.
Джерело
#влада #газ #постачальник #ринок #конкуренція