Новини Лічильник на газ

Лічильник на газ

502
0

 Чи знаєте ви, що якщо розрахунок населення за газ повністю відбуватиметься за лічильниками, а не державними нормативами, загальна економія країни складе мільярди гривень?

 Чи знаєте ви, що якщо розрахунок населення за газ повністю відбуватиметься за лічильниками, а не державними нормативами, загальна економія країни складе мільярди гривень?

 

счетчик_газ_1

 

Складові

– лічильник на газ;

– газорозподільна організація (наприклад, для Києва це – “Київгаз“, для Дніпропетровська – “Дніпрогаз”, для Львова – “Львівгаз”, тощо);

– компанія-підрядник на монтаж лічильника, яка має необхідні ліцензії на встановлення газового лічильника.

Як це зробити

 

!документы_квартира_6

 

1. Власник квартири подає письмову заяву про встановлення газового лічильника до газопостачальної організації. Він додає до заяви перелік необхідних документів: документ, що засвідчує особу споживача (паспорт або документ, що його замінює), довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (за наявності), документ, що підтверджує право власності на квартиру/приватний будинок або право користування ними. );

2. Власник квартири вибирає підрядника зі встановлення газового лічильника. Як правило, лічильник газу встановлює газопостачальне підприємство. Але можна звернутись також до інших підприємств, які мають необхідні ліцензії і дозвіл на виконання таких робіт. Власник квартири і компанія-фахівець зі встановлення газового лічильника підписують договір на підрядні роботи.

3. Підрядник відвідує квартиру, щоб розробити індивідуальний проект встановлення і порекомендувати тип і потужність лічильника. На цьому етапі власник квартири вибирає тип і розмір лічильника.

4. Власник квартири купує лічильник для встановлення.

 

5. Власник квартири забезпечує доступ до газової труби: відсуває меблі, знімає навісні полиці, тобто прибирає все, що може перешкоджати проведенню монтажних робіт.

6. Компанія-підрядник на монтаж лічильника приходить і монтує лічильник на газ. Місце монтажа лічильника визначається ще на етапі індивідуального проекту і регулюється такими нормами:

– встановлення газового лічильника йде на висоті 1,6 метра;

– у паспорті лічильника вказана відстань його від газового обладнання (плити, колонки, котла). Якщо раптом вона не вказана, то має складати не менше 0,8 метри;

– відстань між стіною і лічильником має бути не менш 3-5 см.

 

рука-подписывает_4

 

7. Власник квартири приймає роботу і підписує Акт виконаних робіт. Після встановлення газового лічильника виконавець робіт зобов’язаний видати замовнику акт та розрахунковий документ, що засвідчує факт виконання робіт (їх потрібно надати газопостачальному підприємству чи ЖЕКу – з ким укладено договір на постачання газу та обслуговування газового обладнання).

 

счетчик-на-газ_руки_1

 

8. Газопостачальна організація проводить пломбування лічильника. Власник квартири отримує на руки відповідний акт і розрахунковий документ. Коли лічильник буде опломбований представником газопостачального підприємства, споживачу можна буде оплачувати за використаний газ за показами лічильника.

Згідно із пунктом 23 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.99 №2246, споживач несе всю відповідальність за збереження та цілість встановлених у них лічильників газу і пломб на них.

9. Власник квартири складає договір із газорозподільною організацією. Для цього йому знадобиться а) паспорт; б) ідентифікаційний код; в) технічний паспорт на будинок/квартиру; г) документ, що підтверджує право власності на квартиру/будинок; д) в разі наявності пільг – документи, які підтверджують право на пільги.

10. Тепер ви платите тільки за спожитий вами газ.

11. Газорозподільна організація проводить повірку лічильника через 5-8 років.

Якщо ви помітили порушення в роботі, несправності, виявили зовнішні пошкодження лічильника або у вас виникли сумніви щодо достовірності його показань, негайно повідомте про це газопостачальне підприємство.

Нюанси

Важливо пересвідчитися, що тип лічильника газу, який ви обрали, занесений до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, лише за такої умови його встановлення є законним.

На маркуванні лічильника має бути зазначена його пропускна здатність. Якщо в квартирі встановлено лише газову плиту, то буде достатньо лічильника з позначкою G1,6, адже газова плита використовує приблизно 1 кубометр газу на годину. Якщо в квартирі встановлено ще й газову колонку, то краще придбати лічильник з маркуванням G2,5 або G4.

Найкращим за функціональністю на сьогодні є мембранний лічильник. Але він доволі великий за розмірами – приблизно 20 на 20 см.

 

Джерело: svoeteplo

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я