На голову Економіка Казки Порошенка про “чудовий інвест-клімат” в Україні. А ЩО насправді?

Казки Порошенка про “чудовий інвест-клімат” в Україні. А ЩО насправді?

292
0

Президент Петро Порошенко розповідає на міжнародному економічному форумі в Давосі все нові казки про чудовий інвестклімат в Україні, про “успішні” реформи, про 2600 корупціонерів, які “отримали” вироки суду та ув’язнені, про начебто відсутність тиску силовиків на бізнес…

А ось що думають реальні інвестори про ситуацію в Україні…

В топ-10 основних перешкод для інвестицій в нашу країну ввійшли корупція, недовіра до судової системи та тиск на бізнес з боку правоохоронців! Але Президент про це або не знає, або скоріше вдає, що не знає…

Якби Порошенко та його соратники справді переймались інвесткліматом, то провели б реальну, а не фейкову судову реформу, а також давно розформували два сбушні управління: по боротьбі з корупцією та захисту економічної безпеки. Нічого корисного, окрім “кошмарення” бізнесу, ці хлопці не роблять!

Корупція й недовіра до судової системи очолюють рейтинг перешкод для інвесторів третій рік поспіль!!!

Корупція та недовіра до судової системи вже третій рік поспіль очолюють рейтинг найголовніших перешкод для іноземних інвесторів. У 2018 році третьою за важливістю перешкодою інвестори назвали нестабільну фінансову систему та курс національної валюти.

Також застережливими для інвестицій опитані назвали обтяжливе та мінливе законодавство, репресивні дії правоохоронних органів та обмеження на рух капіталу та валютні операції.

Про це свідчать результати традиційного опитування іноземних інвесторів про перепони та бар’єри, що заважають залученню капіталу в Україну, яке Dragon Capital, Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) та Центр економічної стратегії (ЦЕС) провели у серпні-вересні 2018 року.

Нестабільність фінансової системи та курсу національної валюти (інвестори оцінили її на 5,9 балів із 10 можливих) піднялась у 2018 році на 2 сходинки. Це є наслідком тривалої невизначеності з перспективами подальшої співпраці із головним кредитором країни – світовим фінансовим олігархатом з Міжнародного валютного фонду, який диктує Україні свої вимоги, та значними виплатами за зовнішніми боргами, які має здійснити Україна найближчим часом.

Водночас, військовий конфлікт з Росією (5,4 бали) все менше хвилює інвесторів, адже протягом 2018 року спостерігалось згасання активних військових дій, а інформація про бойові втрати поступово знижувала свою присутність в інформаційному порядку денному.

Зараз, у передвиборчий рік, у рамках дослідження інвесторам було запропоновано визначити головні кроки майбутнього уряду, які би позитивно та негативно вплинули на їх рішення інвестувати в Україну.

Серед позитивних рішень найвищі позиції отримали рішучі кроки у боротьбі із корупцією, перезапуск судової системи та відчутний прогрес у відділенні політики від бізнесу. Відповідно події, які матимуть найбільш негативний вплив на інвестиції – дефолт, атаки на незалежні антикорупційні інституції, відмова від демократичних цінностей та політичний тиск на НБУ.

 

«Всі успішні країни нашого регіону є лідерами із залучення прямих іноземних інвестицій. Для того, щоб Україна також стала привабливою для інвесторів, потрібно забезпечити верховенство права та справедливість, суттєво скоротити корупцію в правоохоронних органах та судах. У вересні 2017 р. керівництво країни на зустрічі з бізнес асоціаціями обіцяло створити Національне бюро фінансових розслідувань. На жаль, цього не сталося і навіть наші зауваження до законопроекту не були поки враховані», – коментує Томаш Фіала, генеральний директор Dragon Capital, та Президент Європейської Бізнес Асоціації.

«Ефективна боротьба з корупцією та якісна судова система як маяк для бізнесу, щоб зрозуміти, що в країні є свобода підприємництва, вільний доступ до різних сегментів бізнесу, прозорість та захищеність. Варто також згадати розпочату реформу валютної лібералізації, яку потрібно довести до грамотного практичного впровадження. Цього також потребують і стратегічні інвестори. Адже, зараз, на жаль, коштів Україні ніхто не дає. І Місія МВФ, яка працює в країні, по суті, кредитор останньої інстанції. Тож нам потрібно бути націленими на реальні реформи в державі. І це саме те, що допоможе залучити інвестиції в країну», – наголосила Анна Дерев’янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації.

«Як з рейтингу перешкод, так і зі сприйняття можливих кроків нової влади ми бачимо, що правовладдя, сильна демократія та руйнація корупційної системи є передумовами інвестицій та економічного зростання в Україні», – зазначив Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії, коментуючи цьогорічні результати опитування.

Традиційне щорічне дослідження міжнародних компаній – наявних та потенційних інвесторів до України – показало, за якими параметрами український інвестиційний клімат є неконкурентноздатним та у якому напрямку насамперед необхідно спрямовувати зусилля на державному рівні. Опитування проводилося серед тих, хто добре обізнаний з Україною: 92% опитаних інвесторів або інвестують в Україну зараз, або інвестували в минулому.

Довідка

Опитування проводились компанією Dragon Capital та Європейською Бізнес Асоціацією (ЄВА) за аналітичної підтримки Центру економічної стратегії з 03 до 10 вересня 2018 року. Всього в опитуванні взяли участь 109 респондентів, у тому числі портфельні і прямі інвестори, які вже мають інвестиції і які тільки планують інвестувати в Україну. Опитування приходило методом онлайн-інтерв’ю. Опитування здійснене за технічної допомоги GfK Ukraine.

Центр економічної стратегії (ЦЕС) – незалежний центр досліджень державної політики, який було засновано в травні 2015 року. Завдання ЦЕС – підтримка реформ в Україні з метою досягнення стійкого економічного зростання країни. Центр робить внесок у розробку стратегії економічного зростання України, здійснює незалежний аналіз найбільш важливих аспектів державної політики, а також розбудовує громадську підтримку реформ

Європейська Бізнес Асоціація (ЄВА) є однією з наймасштабніших спільнот бізнесу, які працюють на українському ринку. Заснована в 1999 році за підтримки Європейської Комісії в Україні. Мета ЄВА – надати своїм компаніям-членам можливість спільними зусиллями вирішити важливі для інвестиційного клімату України питання та покращити його на користь індустрії, суспільства, економіки та країни в цілому.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я