Кабінет Міністрів знижує тарифи на електроенергію для українців. Однак це стосуватиметься не усіх побутових користувачів.
Зазначається, що за ініціативи президента Володимира Зеленського, тариф на електроенергію для домогосподарств, які споживають менш як 250 кВт-год, буде знижено до 1,44 грн за кВт (з нинішніх 1,68 грн).
Для тих українських родин, які споживають понад 250 кВт-год на місяць, тарифи залишаються без змін. Нові правила запрацюють з 1 жовтня.
Нагадаємо, що середньозважена ціна електроенергії в Україні на ринку “на добу вперед” (РСВ) станом на 2 серпня досягла 2578,5 грн за МВт-год.
Таке зростання цін стало наслідком рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Про підвищення максимальних граничних цін продажу електрики. З 1 серпня 2021 року в торговій зоні “ОЕС України” на ринку “на добу наперед” і внутрішньодобовому ринку діятиме новий максимальний рівень граничних цін: вдень – 4 000,00 грн/МВт·год (без ПДВ), вночі – 2 000,00 грн/МВт·год (без ПДВ).
З 1 серпня тариф на електроенергію для населення залишився без змін – 1,68 грн за кВт-год. Відповідне рішення ухвалив Уряд.
Проєкт постанови про внесення змін до постанов від №483 від 5 червня 2019 року і №439 від 28 квітня 2021 року передбачає продовження терміну дії чинної моделі ПСО до 31 серпня.
Нагадаємо, що раніше голова Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики й комунальних послуг, Валерій Тарасюк заявив, що немає іншого виходу, крім як вирівнювати тариф на електроенергію, тому незабаром може бути рішення Кабміну.
- Передбачалося, що з 1 серпня в Україні змінять тарифи на електроенергію. Нововведення мали б стосуватися й системи оплати.
- Наприкінці грудня 2020 року Кабінет Міністрів також скасував пільговий тариф з 1 січня 2021 року.
- У січні Верховна Рада України ухвалила постанову, якою рекомендувала Кабінету Міністрів повернути пільговий тариф. Утім досі цього зроблено не було.
#влада #тарифи #енергетика #корупція