На голову Новини Кабмін змінився лише зовні, усередині все радянське – Сироїд

Кабмін змінився лише зовні, усередині все радянське – Сироїд

163
0

Кабінет міністрів отримав демократичний екстер’єр, але інтер’єр, тобто внутрішнє наповнення, досі радянське.

Кабінет міністрів отримав демократичний екстер’єр, але інтер’єр, тобто внутрішнє наповнення, досі радянське.

 

Про це заявила у п’ятницю заступник Голови Верховної Ради Оксана Сироїд під час засідання "круглого столу" в Укрінформі.

"Одна із причин, чому ми сьогодні маємо дуже багато проблем із багатьма напрямками урядової політики, тому що ми досі страждаємо неякісним процесом прийняття рішень. Якщо подивитися на процес прийняття рішень в уряді, то екстер’єр ми надали, наче демократичний, а інтер’єр, тобто все внутрішнє наповнення, на жаль, залишається радянським", – сказала Сироїд.

Вона зауважила, що підтримує реформуванням Кабміну, оскільки свого часу була одним із авторів нині чинного регламенту КМУ, який пізніше, щоправда, постійно видозмінювався.

Так, за словами віце-спікера парламенту, нині у процесі ухвалення рішень "усе централізовано", а також відбувається за допомогою ручних доручень. На її переконання, сформувати якісний уряд важко саме через неякісне законодавство про Кабінет міністрів, міністерства і центральні органи виконавчої влади, а також про держслужбу.

"Нові міністри остерігаються посади, бо розуміють, що не мають достатньо важелів, аби вплинути на свої відомства. Тому я вважаю, що реформа і Кабміну, і центральних органів виконавчої влади, і реформа держслужби – це те, з чого потрібно почати. Якщо це не зробити, то ми не зможемо далі приймати ефективні рішення щодо реформ, на які так очікує суспільство. Не можна старими методами досягнути нових результатів. Тому ми повинні побудувати нові інструменти, аби отримати нову якість урядових рішень", – наголосила Сироїд.

Вона також висловила сподівання, що ці законопроекти уже найближчим часом будуть внесені і проголосовані у Верховній Раді.

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я