На голову Новини Кабмін продовжив програму “теплих кредитів” у 2017 р

Кабмін продовжив програму “теплих кредитів” у 2017 р

167
0

Кабінет Міністрів України на засіданні в середу прийняв рішення продовжити на 2017 рік дію програми часткової компенсації населенню вартості кредитів на тепломодернізацію та підвищення енергоефективності в житловому секторі України, повідомила прес-служба Держенергоефективності.

“Уряд продовжив дію популярної програми “теплих” кредитів на 2017 рік та удосконалив порядок надання відшкодування за нею. Найближчим часом українці зможуть у повному обсязі використовувати її можливості і залучати безповоротну фінансову допомогу від держави на заходи з енергоефективності”, – зазначив глава Держенергоефективності Сергій Савчук, пише Інтерфакс Україна.

За його словами, було розширено перелік банків-учасників програми, зокрема, включено ПриватБанк, що, на думку С. Савчука, допоможе посилити конкуренцію серед банків і здешевити кредити, а також залучити більше учасників.

Крім того, вводиться обов’язковий комерційний облік при проведенні заходів із термомодернізації багатоквартирних будинків.

“Таким чином, ОСББ зможуть контролювати фактичне споживання енергоресурсів будинків та оцінювати ефективність впровадження енергоефективних заходів. На такі заходи ОСББ зможуть, як і раніше, отримувати 40% безповоротної фінансової допомоги”, – розповів С. Савчук.

Як повідомлялося, у держбюджеті України на реалізацію програми в 2017 році виділено 400 млн грн.

Програма передбачає державну компенсацію на придбання “негазових” котлів у розмірі 20%, на утеплення індивідуального житла – 35%, для ОСББ – 40%, для одержувачів субсидій входять до складу цих ОСББ – 70%.

За даними Кабміну, в Україні зараз працюють 204 місцеві програми здешевлення “теплих” кредитів.

З початку дії програми і досі її учасниками вже є понад 215 тис. сімей, які залучили на енергоефективні заходи понад 2,7 млрд грн, зокрема з держбюджету 1,16 млрд грн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я