Новини Інженер із Вінничини змайстрував для свого будинку геліоколектори, вітрогенератор та біогазову установку

Інженер із Вінничини змайстрував для свого будинку геліоколектори, вітрогенератор та біогазову установку

490
0

43-річний інженер Анатолій Стафійчук із селища Бронниця, що у Могилів- Подільському районі Вінницької області отримує електроенергію, тепло і біогаз, використовуючи геліоколектори, вітроелектростанцію та біогазову установку власного виробництва

43-річний інженер Анатолій Стафійчук із селища Бронниця, що у Могилів- Подільському районі Вінницької області отримує електроенергію, тепло і біогаз, використовуючи геліоколектори, вітроелектростанцію та біогазову установку власного виробництва

 

2.jpg

 

Завдяки відновлювальним джерелам енергії, родина Стафійчуків, яка живе у просторому будинку: три спальні, вітальня, кухня, ванна, туалет, передпокій, веранда, економить 60% енергоресурсів влітку і майже 50% – взимку.

 

Наразі умілець використовує водяний і повітряний геліоколектори. Водяний колектор потужністю 1-1,2 кВт нагріває антифриз в обміннику, автоматика включає насос, який прокачує гарячий антифриз через діжку з 120 літрами води, яка нагрівається та подається у хату, пояснює Анатолій Стафійчук, додаючи, що з весни до осені родина забезпечена гарячою – до 70 градусів – водою.

 

В той же час повітряний колектор потужністю близько 2 кВт обігріває кухню площею 15 кв. м. Принцип роботи теж простий – затягує прохолодне повітря з кухні, прогріває його і віддає назад. Узимку діти люблять робити уроки на кухні, розповідає раціоналізатор, бо тут завжди тепло.

 

Схему виготовлення геліосистем раціоналізатор знайшов в Інтернеті, а необхідні матеріали – гофроване залізо, склопакети, пінопласт – у магазині. Колектори площею 25 квадратних метрів розмістив на південній – сонячній – стороні будинку. Доволі привабливі й легкі на вигляд конструкції стійкі до морозу, вітру й вологи, переконує господар.

 

Решту будинку, крім кухні, забезпечує взимку теплом і гарячою водою піролізний котел, який працює на дровах. Вже два роки на опалення власного й батьківського будинку, а також просторого гаража Стафійчуки витрачають дві машини дров, тобто 12 складометрів.

 

Проте наступної зими раціоналізатор планує грітися за допомогою теплового насосу, який використовує тепло землі. Анатолій має намір встановити тепловий насос потужністю 2 кВт, який на виході видаватиме – 8 кВт. і нагріватиме температуру у батареях до 70 градусів за Цельсієм. Передбачливий раціоналізатор вже встановив двонормовий лічильник за 1800 гривень, який зекономить близько половини коштів на електроенергію, яку у нічний час буде використовувати тепловий насос.

 

Необхідні матеріали й механізми умілець придбав через Інтернет. Навіть людині з середньою технічною освітою, запевняє Анатолій Стафійчук, не складно буде розібратись у технічній документації й кресленні геотермального насосу, який за принципом роботи не відрізняється від звичайного холодильника. Таким чином, майстровитому чоловікові собівартість такого насосу обійдеться всього у 700-800 доларів, у той час, як імпортний аналог у торговій мережі коштує у середньому 10 тисяч євро.

 

Анатолій Стафійчук також самотужки зробив і вітроелектростанцію потужністю півкіловата. На високій встановленій біля хати металевій щоглі крутить алюмінієвими лопатями невеликий вітрячок – є акумулятори, перетворювач на 1 кВт, контролер, все працює автоматично і дає 220 В, 50 Гц. За словами господаря, щовечора після заходу сонця в коридорі запалюється зелена лампочка – і три години освітлення в домі, телевізор, комп’ютер, холодильник підтримує міні-ВЕС.

 

1.jpg

 

На додачу, вінницький інженер нещодавно встановив біогазову установку на городі. Анатолій Стафійчук добуває біогаз відкритим способом за китайською технологією. Знайшовши величезний міцний поліетиленовий мішок, раціоналізатор викопав під нього неглибоку яму, обклав її дошками, а до мішка герметично прикріпив газовідвідну трубку з краном. Одна тонна соломи, листя, кукурудзяного силосу змішаного з бактеріями для бродіння з гною і сироватки, за словами Анатолія Стафійчука, видає 800 кубів газу, а відпрацьована біомаса, яка в шість разів ефективніше удобрює землю, ніж гній, йде на грядки.

 

За чотири роки витрати на впровадження екотехнологій повністю окупились, розповідає Анатолій Стафійчук, зазначаючи, що устаткування виготовляв здебільшого з підручних зібраних раніше матеріалів. Дещо раціоналізатор підкупив в Інтернеті, загалом вклавшись у 2 тисячі гривень за цінами 2011 року.

 

Примітно, що досвід інженера з Бронниці минулого року приїжджали переймати німці, які займаються енергозберігаючими технологіями.

 

Джерело: 0432.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я