На голову Новини Ігор Луценко запропонував рецепт боротьби з кнопкодавством

Ігор Луценко запропонував рецепт боротьби з кнопкодавством

222
0

Нардеп від фракції ВО "Батьківщина" Ігор Луценко закликав журналістів активно долучитися до боротьби з кнопкодавством у парламенті.

Нардеп від фракції ВО "Батьківщина" Ігор Луценко закликав журналістів активно долучитися до боротьби з кнопкодавством у парламенті.

 

Схему дій у таких випадках він окреслив на своїй сторінці у Facebook.

 

"Як треба діяти, щоб оперативно нейтралізувати факт кнопокдавства? Зафіксувати на відео зі звуком факт порушення принципу особистого голосування. Повідомити учаснику засідання, тобто депутату. Можна мені у ФБ. Я тоді негайно, протягом години, готую письмову заяву про факт порушення", – написав Луценко.

 

Після цього Голова Верховної Ради має поставити питання, ухвалене з випадками кнопкодавства, на переголосування. "Якщо він цього не робить, подаємо проект постанови про скасування того акту, котрий було прийнято з кнопкодавством. Але при цьому вдповідальність за факт кнопкодавства ляже і на головуючого. В разі відмови – в суд, і у нас буде непогана перспектива виграшу, бо ми, за регламентом Ради, вчасно зробили все від нас залежне, щоб виправити порушення персональності голосування. В суді можна буде оскаржити незаконну бездіяльність головуючого", – зазначив нардеп.

 

За його словами, раніше боротьба з цим явищем була неефективною через те, що про факти кнопкодавства політики дізнавалися зі ЗМІ вже після засідання, а також через відсутність належних відеодоказів. Він пояснив, що відео зі звуком може бути серйозним аргументом у суді, адже його можна співставити зі стенограмою засідання.

 

Луценко додав, що шукає відеодокази уже скоєних порушень порядку особистого голосування, щоб подати до суду. "Звертаюся до журналістів – у нас є з вами шанс показово оскаржити нещодавні дії кнопкодавів у суді, якщо ми знайдемо відео зі звуком… Ми можемо в судовому порядку встановити факт кнопкодавства і, в перспективі, добитися переголосування, а також санкцій щодо порушників", – зазначив він.

 

Нардеп поінформував, що фракція "Батьківщини" розробила законопроект, який унеможливить неперсональне голосування, однак "схема миттєвої реакції" на випадки кнопкодавства, за його словами, і тоді не втратить актуальності.

 

"Раз вже ми потрапили в Раду, то потрібно починати в першу чергу міняти систему роботи Ради. Найкращий пам’ятник Небесній сотні – це не перейменовані вулиці та монументи, це змінена система", – резюмував Луценко.

 

Источник: ukrinform.ua

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я