На голову ЖКХ Хто забирає гроші з кишень вінничан за гаражі?

Хто забирає гроші з кишень вінничан за гаражі?

247
0
МІСЬКИЙ ГОЛОВА «ОГОЛОСИВ ВІЙНУ» ВЛАСНИКАМ ГАРАЖІВВінничани мають змогу спостерігати в своїх дворах старі гаражі, біля яких давно вже не прибирають, а деякі вже навіть відкрити неможливо через купи сміття. Але їх власники за це справно платять за них чималенькі суми, більшість яких отримує одне комунальне підприємство.

МКП «Архітектурно-будівельний сервіс» збирає з вінничан плату за користування власними гаражами, які самовільно розміщені на комунальній землі. Як йдеться у розслідуванні журналістів Вінницької агенції журналістських розслідувань, містян щорічно змушують продовжувати термін дії договору з підприємством, яке не надає послуг, не володіє землею чи гаражами.

На прохання користувачів передати землю під гаражами у власність чи оренду – Вінницька міська рада відмовляє.

Юристи називають схему, де створюється спеціальне комунальне підприємство, яке бере кошти за самовільно встановлені на комунальній землі гаражі, корупційною. Адже такі гаражі мають бути знесені або узаконені, що не дозволяє зробити Вінницька міська рада.

Типовим договором передбачено, якщо його укладають вперше, то до фонду «Соціально-економічного розвитку міста» потрібно сплатити 10 тисяч гривень за гаражі, що встановлені після 2007 року. За гаражі, що встановили раніше – 2500 гривень. При продовженні терміну дії договору, а це змушують робити щорічно, до бюджету щоразу вноситься 700 гривень. Про кошти, які користувач має сплачувати МКП «АБС» там  прочерк. На сторінці у Фейсбук МКП «АБС» , вказано, що оплата без пільг за 2019 рік становила 1623,60 грн. Відповідно, за гараж загалом вінничани сплачують 2323 гривень.Вінничанин пропонує знести гаражі та облаштувати платні автопарковки - VежA

На своїй сторінці спільнота наводить дані, що за 2019 рік всього було укладено 4359 договорів. За Договорами про порядок використання встановлених тимчасових конструкцій для господарських потреб (гаражів) у 2019 році на рахунок МКП «Архітектурно-будівельний сервіс» надійшло коштів в сумі 6 127,5 тис.грн. та до міського бюджету – 2 845,5 тис.грн.

За 2019 рік МКП «Архітектурно- будівельний сервіс» нараховано до сплати податків до бюджетів всіх рівнів:

  • податок з доходів фізичних осіб – 667,3 тис.грн.;
  • єдиний соціальний внесок – 744,9 тис.грн.;
  • військовий збір – 55,6 тис.грн.;
  • частина чистого прибутку до міського бюджету – 16,2 тис.грн.;
  • податок на прибуток – 35,5 тис.грн.

Всього 1 519 550 гривень. При цьому чистий прибуток підприємства 161 900 тисяч гривень.

Виникає закономірне питання, куди йде решта  майже 5 мільйонів гривень? В чиїй кишені осідають кошти?

Одні вінничани намагаються отримати відповідь на  питання чому  мають платити невідомому підприємству за ненадані послуги, інші  подають петиції про знесення гаражів та створення платних парковок. А міська  рада спішить займатися тим, щоб Вінниця не стала містом хаотичних парковок.

Джерело

#міськрада #гаражі #корупція #ДБР