На голову Економіка Хто використовує вояк?

Хто використовує вояк?

49
0
Це питання все більше озвучується “зацікавленими особами”, які провокують і закидають замовні статті про забудову 10-го мікрорайону у Вінниці учасниками бойових дій на сході України.
Ситуація навколо учасників бойових дій Вінниччини, які самотужки взялися вирішити питання житла набула нових обертів. Влада майже три роки розглядала можливості забудови 10-го мікрорайну Вінниці, тому атовці і звернулися з власними пропозиціями до керівництва міста.

Під шумок перед черговими виборами воякам пообіцяли усіляке сприяння будівництву. Ще б пак! Чужими руками загрібати жар веселіше, адже хлопці самі викупили землю, самі готові й збудувати. Аби було омріяне житло…

Ідеї взяли з успішних проєктів Івано-Франківська. Там за сприяння місцевої влади атовці будували і будують досі соціальне житло для учасників бойових дій та їхніх родин.

Організувавшись у житлово-будівельний кооператив “Захисник-Вінниця”, вояки добилися надання міською радою містобудівних умов та обмежень. Це важливий документ! Адже він містить цілий комплекс планувальних та архітектурних вимог до проєктування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів будівництва.

Підписаний меморандум про співробітництво у сфері містобудівної діяльності від 19.03.2019 року між членами кооперативу та владою, дав надію вірити і очікувати найшвидшого старту будівництва. Натомість різні інтернет-видання, зокрема “33 канал” та “Місто” друкують замовні матеріали проти атовців.

За їх інформуванням, “недоброчесні забудовники, прикриваються ветеранами, намагаючись заволодіти земельними ділянками для будівництва”. Навіть настрахали Львівщиною, де нібито у військових інвестори відібрали землю.

“Не будемо про когось, давайте конкретно про нас”, – каже Володимир Засаднюк, співзасновник кооперативу, полковник, учасник бойових дій. – “Особливістю ЖБК “Захисник-Вінниця” є те, що ми єдині в Україні, хто за власний кошт придбав (а не отримав) земельні ділянки. Ми не випрошували землю у можновладців, стомившись чути одне: “Ділянок нема!”. А самі знайшли і викупили. Ці фейки відволікають увагу громадськості від ситуації, яка дійсно має місце по 10 мікрорайону. Співпраця з владою у нас була. Як і сотні нарад, зустрічей, консультацій, із представниками різних департаментів в тому числі”.

Після їх безрезультативності місцева влада сама запропонувала атовцям коригування Детального плану нібито для поліпшення розташування кварталів і для забезпечення більш якісного поділу земельних ділянок (в тому числі і для об’єктів соціальної інфраструктури: дороги, школи, садочків).

Ми за свій кошт викупили не лише ділянку для забудови багатоповерхівок під соціальне житло. Ми погодилися на умови влади і викупили решту земель. Для тих же доріг, школи та дитсадка! І все це передається в комунальну власність територіальної громади! Чомусь цей факт опускається в “проплачених романах”.

Але коригування ДПТ не дало позитивних результатів для нас, а узаконило уже збудовані трьохповерхові багатоквартирні житлові будинки одного із забудовників. Хто ж це? Є певна “еліта” таких, хто будує 99.9% житла у Вінниці без перепон. І цей забудовник один із них. Саме йому надали дозвіл розгорнути діяльність неподалік Вишенського озера біля Барського шосе.

Цікаво й те, що в попередньому Детальному плані там планувалася одноповерхова садиба.

До речі, збудовані вони без наявної інфраструктури: доріг, інженерних мереж, каналізації і водогону, без садочків і шкіл, без договорів про комплексну забудову, а це саме ті вимоги, які можновладці висунули воякам!

Чому ж тут місцева влада мовчить? Вимоги чиновників атовці виконують. Уже погодилися віддати під будівництво соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури 4 гектари земельних площ, які викуплені і знаходяться в приватній власності кооперативу “Захисник-Вінниця”.

Яка ще участь кооперативу у розбудові соціальної сфери потрібна? Залишається відкритим питання й до інших забудовників, які будують без затверджених планів та коригувань. Хто ж надавав дозволи на будівництво і яка їх участь у будівництві доріг, шкіл тощо? Відповідь напрошується сама собою…

Крім того ми вбачаємо ще одну ймовірну причину коригування ДПТ. Це протягування в корегований детальний план з десяток 9-10 поверхівок замість трьох 24-поверхових будинків у верхній частині 10-го мікрорайону.

А це також додатково створює значне навантаження на об’єкти соціальної інфраструктури, відповідно до технічних умов, які попередньо були заплановані.

Наразі про це місцеві чиновники нічого не говорять. Ніби нічого й не відбувається. Всі претензії адресуються виключно кооперативу! Очевидним є те, що використавши атошників, вони розпочали коригування ДПТ саме в інтересах забудовників наближених до місцевих еліт і місцевих “князьків”, а все що робиться не за їх сценарієм, то все “афери” і підступне використання вояк.

Тобто, якщо забудовник не входить до переліку “своїх”, то йому будь-якими шляхами створюються перепони. Таким чином місцева влада уже третій рік водить за ніс сім’ї учасників бойових дій, вигадуючи все нові й нові причини, аби не дати розпочати будівництво атовцям.

Тим часом будівництво в нижній частині 10-го мікрорайону, що неподалік струмка, а ні на мить не припиняється.

Джерело

#влада #міськрада #земля #житло

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я