Новини Хто вони – найзапекліші прогульники Вінницької обласної ради?

Хто вони – найзапекліші прогульники Вінницької обласної ради?

312
0

 Каденція депутатів Вінницької обласної ради 6-го скликання впевнено добігає кінця. Восени плануються чергові місцеві вибори, відтак прийшов час збирати каміння…

Каденція депутатів Вінницької обласної ради 6-го скликання впевнено добігає кінця. Восени плануються чергові місцеві вибори, відтак прийшов час збирати каміння…

 

Хто вони - найзапекліші прогульники Вінницької обласної ради? 

 

За минулу п’ятирічку помітно подорослішало громадянське суспільство, відтак детального аналізу роботи депутатського корпусу в цілому і кожного народного обранця зокрема не уникнути.

 

«Інформаційна Вінниччина» розпочинає його з основ – з показника, який в першу чергу говорить про серйозність ставлення депутата до повноважень, що делегували йому виборці. На основі матеріалів наданих відділом звернень Вінницької облради «Інформаційна Вінниччина» склала рейтинг найзапекліших депутатів-прогульників.

 

Одразу варто зауважити, що в повному складі Вінницька обласна рада 6-го скликання за 5 років своєї каденції збиралась лише один раз – на 1 пленарне засідання 1 сесії. Вже друге пленарне засідання першої сесії відбулось за відсутності 12 народних обранців. Щоправда, як виявилось згодом, 12 – це найменша кількість відсутніх на сесії депутатів в історії облради 6-го скликання. Рекордна кількість відсутніх народних обранців була під час засідання позачергової 30 сесії обласної ради, 30 грудня 2014 року. Тоді аж 54 депутата пропустили сесію.

 

Всього за 5 років Вінницьку обласну раду скликали на 37 пленарних засідань. Деякі депутати пропустили майже 90% усіх сесій, проте є й такі, що не мають жодної «енки».

 

Рейтинг найзапекліших прогульників Вінницької облради очолив депутат Олександр Лев. Він пропустив 33 з 37-ми пленарних засідань. За регулярні прогули обласний партосередок «Батьківщини», по списку якого Олександр Зіновійович і пройшов у раду, навіть хотів відібрати у нього мандат. Однак законної процедури відкликання депутатів не існує, а обласна виборча комісія не стала ризикувати, маючи за приклад сумний досвід своїх попередників.

 

Сам О.Лев каже, що втратив інтерес до самоврядного органу, бо команда в якій він пройшов в облраду почала займатись не тими речами, якими на його думку, мала б.

 

– Навіщо мені туди ходити, якщо все, що декларувалось лідером партії до того, як вона сіла в тюрму, зараз не виконується. Моя присутність чи відсутність не могла вплинути на вирішення принципових речей, а те чим вони там займались – я не хотів бути причетним до цього, тому я туди і не ходив, – пояснює свої прогули Олександр Лев.

 

Він каже, що вдруге по партійному списку в раду не піде, адже вважає, що депутат має бути підконтрольним, перш за все, перед виборцем, а вже потім перед партійним керівництвом.

 

Дихає в спину лідеру рейтингу прогульників екс-очільник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин. Він був відсутній на 31 сесійному засіданні. Слідом за ним – олімпійська чемпіонка Наталія Добринська – вона пропустила 30 засідань.

 

В цілому ТОП-10 депутатів прогульників виглядає так:

 

I місце – Олександр Лев (33 прогули)

 

II місце – Олексій Кривопішин (31)

 

III місце – Наталія Добринська (30)

 

IV місце – Олег Лантух (25)

 

V місце – Микола Юрчишин (21)

 

VI місце – Микола Янченко (20)

 

VII місце – Микола Ніцак (19)

 

VIII місце – по 17 прогулів у трьох депутатів:

 

– Олександр Конотоп

 

– Іван Мовчан

 

– Віктор Слободянюк

 

IX місце – по 16 сесій пропустили:

 

– Олександр Березницький

 

– Геннадій Вацак

 

– Павло Каленич

 

– Петро Тихонюк

 

X місце – по 15 «енок» заробили:

 

– Микола Кучер

 

– Петро Михайленко

 

– Микола Рибак

 

Депутатів, які не прогуляли жодного пленарного засідання в облраді 6 скликання четверо, при чому тільки двоє з них отримали свої депутатські значки восени 2010 року. Це нинішній голова облради Сергій Свитко та депутат Олексій Гаврилов. Ще двоє відмінників Андрій Кавунець та Дмитро Костирко зайшли в раду рік тому, в квітні та липні 2014 року відповідно. Цікаво, що троє з чотирьох найвідповідальніших депутатів – члени депгрупи «Європейський розвиток Вінниччини».

 

Олексій Гаврилов пояснює своє зразкове відвідування засідань відчуттям відповідальності перед виборцями.

 

– До будь-якої роботи треба ставитись відповідально і не важливо отримуєш ти за це зарплату, чи ні. Я не лише відвідую всі сесійні засідання, а й регулярно працюю на закріпленому за мною окрузі – в Ямпільському районі. Хоча обирався в обласну раду не по мажоритарному округу, а по партійним спискам, – сказав О.Гаврилов.

 

Він запевняє, що депутатство для нього не самоціль, тому він повторно обиратиметься до органів місцевого самоврядування тільки в тому випадку, якщо вибори будуть відбуватись за максимально прозорою виборчою системою.

 

Варто відзначити і депутатів, які пропустили лише 1 пленарне засідання. Це Роман Аксельрод, Ігор Кревський та Володимир Соломко. А також Микола Джига та Ігор Рихліцький, перший був депутатом облради до обрання у Верховну Раду восени 2012 року, а останній отримав депутатський значок лише в наприкінці грудня 2014 року.

 

Звісно, багато хто скаже, що робити висновки про роботу депутатів на основі їхньої відвідуваності не варто, втім, будьмо реалістами, вірогідність того, що депутати, які ігнорували пленарні засідання та роботу в комісіях яким-небудь іншим чином відпрацювали свої кредити довіри перед виборцями, ну зовсім мінімальна…

 

Джерело:  i-vin.info

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я