Новини Хто в ЄС гальмує ратифікацію Угоди з Україною?

Хто в ЄС гальмує ратифікацію Угоди з Україною?

288
0

У п’ятницю в Ризі пройдуть головні події в рамках саміту Східного партнерства. До цієї дати ми підготували для вас інфографіку.

У п’ятницю в Ризі пройдуть головні події в рамках саміту Східного партнерства. До цієї дати ми підготували для вас інфографіку.

 

 

Питання, про яке йдеться, зовсім не є формальністю. Про це повідомляє Європейська Правда.

 

На кону – вчасна ратифікація Угоди про асоціацію. В МЗС із сумом зазначають, що 4 країни ще навіть не розпочали роботу. І є обґрунтовані підозри вважати, що частина з них гальмує процес свідомо.

 

Адже саме після ратифікації та обміну грамотами угода остаточно набуде чинності і будь-які вимоги Кремля про її перегляд втратять сенс.

 

До речі, дуже показовою є карта – місце розташування країн-"аутсайдерів". Всі вони – в так званій "проблемній зоні" Європи, де політичний вплив Росії – найпотужніший.

 

Водночас говорити про надзвичайні проблеми також не варто.

 

 

Cитуація далека від ідеальної, але вона краща, ніж багато хто очікував ще два роки тому.

 

Так, минулого року Україна просила держави ЄС "завершити ратифікацію угоди до саміту Східного партнерства", тобто до 22 травня, і країни ЄС ніби давали на це згоду. Але такі строки для ЄС є "космічними", і всі розуміли, що вони можуть бути не дотримані.

 

"Оптимісти після підписання говорили, що процес ратифікації забере три роки (тут Порошенко був не надто відвертим, це був песимістичний прогноз). А по факту пройшло менше року, як 18 країн завершили ратифікацію. Ще дві країни завершили ратифікацію, і закони чекають на підпис голови держави, ще 4 – проголосували в одній з палат парламенту.

 

І лише від чотирьох країн ми чекаємо рішучих кроків для ратифікації угоди", – заявив Порошенко на зустрічі з громадськими активістами в Ризі.

 

За подіями у 8 країнах, які досі на шляху ратифікації, варто стежити особливо уважно.

 

Ми вже повідомляли про ситуацію в Чехії, також джерела давали інформацію про свідоме гальмування процесу Кіпром. Проросійська Італія – окремий біль, про цю країну детально йдеться в інтерв’ю нашого посла Євгена Перелигіна.

 

Маємо сподівання, що на саміті Східного партнерства на ці держави вдасться вплинути.

 

А "Європейська правда" продовжить відстежувати ситуацію з ратифікацією Угоди.

 

Джерело: Європейська Правда

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я