На голову Економіка Хто “кришує” виробництво спирту ?

Хто “кришує” виробництво спирту ?

516
0

55% виробництва спирту в Україні сьогодні перебуває в тіні!

Президент навів приклад, що сьогодні через Інтернет можна вільно придбати так званий тетрапак горілки пшеничною місткістю 10 літрів за ціною 370 гривень.

«Тобто пляшка коштуватиме десь 15-18 гривень. А ми купуємо в магазині по 90-100 гривень. Працюють тіньові підприємства. Але як вони працюють, хто їх кришує?» — порушив питання Володимир Зеленський.

Юлія Ковалів зазначила, що з 2016 року фінансовий результат держпідприємства «Укрспирт» зменшився майже вп’ятеро. Так, за її словами, у 2016-му прибуток підприємства становив близько 97 млн грн, а сьогодні скоротився ледь не до нуля. Відповідно, критична ситуація й зі сплатою податків: якщо три роки тому монополіст «Укрспирт» сплатив до бюджету майже 30 млн грн податку на прибуток, то торік — взагалі нічого.

«Через нелегальний ринок спирту ми щороку недоотримуємо 8 мільярдів гривень до бюджетів – державного та місцевого. А це проблеми і з виплатами заробітних плат, і з будівництвом доріг, і з розвитком всієї інфраструктури», — наголосила Юлія Ковалів.

Тимофій Милованов зазначив, що за 10 останніх років виробництво легального харчового спирту скоротилося вчетверо — через нелегальний ринок спирту. За умови збереження нинішньої ситуації у спиртовій галузі втрати акцизу можуть сягнути 8-10 млрд грн.

«Змінити ситуацію можна шляхом демонополізації, детінізації та приватизації спиртової галузі», — підкреслив Тимофій Милованов.

Президент наголосив, що він та уряд не миритимуться з існуванням тіньового ринку спирту та спільно працюють над його ліквідацією. Володимир уже подав законопроєкт щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового.

«Ми ліквідуємо фундамент для існування цієї корупційної кримінальної системи. І якщо виробник попадеться на виготовленні «лівого» спирту, він буде позбавлений ліцензії та права на виробництво спирту не менше ніж на п’ять років. Я думаю, це дуже справедливо. По-іншому не може бути. Ми готові до цього. Уряд готується. Чесний конкурс, чесні ліцензії», — сказав Президент України.

Президентський законопроєкт передбачає чотири кроки:

📌скасування державної монополії на виробництво спирту з 1 січня 2020 року
📌скасування обмежень на будівництво спиртових заводів
📌ліцензування виробництва та оптової торгівлі спиртом
📌обмеження імпорту спирту до 1 січня 2022 року.

Джерело