На голову Новини Голова Міноборони Молдови: Головна загроза нацбезпеці країни – Росія

Голова Міноборони Молдови: Головна загроза нацбезпеці країни – Росія

237
0

Головним ризиком для безпеки Молдови є Росія. Про це заявив міністр оборони Молдови Анатол Шалару

рім того, на його думку, зміцнення позицій РФ в Молдові поставить під загрозу безпеку України і навіть Туреччини.

Глава міноборони також упевнений, що захистити Молдову від Росії може тільки НАТО, за приєднання до якого він виступає, повідомляє Європейська правда з посиланням на Newsmaker.

“Безпека Республіки Молдова не виходить за рамки європейської безпеки. Безпеки Молдови загрожує Російська Федерація. Якщо Росія зміцнить свої позиції в Молдові, буде поставлено під загрозу безпеку України і навіть Туреччини”, — сказав міністр

За його словами, у Молдови немає можливості захистити себе в разі агресії, і на цей рахунок не було підписано жодної угоди.

“Ми одні. Ми повинні переглянути цю ситуацію. Ми могли б підписати угоду з НАТО. Але це не відноситься до компетенції міністерства оборони”, — поскаржився міністр.

За його словами, незважаючи на те, що він виступає за приєднання до НАТО, в цьому питанні  підкориться волі більшості.

“Люди думають, що НАТО означає армію. Проте вступ до НАТО означає в першу чергу економічне приєднання. Північноатлантичний блок не прийме в свої лави країну, з банківської системи якій був вкрадений мільярд. Особисто я за вступ до НАТО. Але якщо у випадку референдуму народ підтримає нейтральний статус, то я підкорюся волі більшості”, — запевнив Шалару.

При цьому, на його думку, Молдова не є нейтральною державою.

“Юридично ми — нейтральна країна, статус нейтралітету підтверджений в Конституції. Але в реальності наша держава не є нейтральною. Для того, щоб бути нейтральною державою, необхідно вивести російську армію, ліквідувати придністровську армію і отримати повний контроль над всією територією країни”, — уточнив міністр оборони.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я