Новини Глава «Укрнафти» отримуватиме $500 000 в рік і премію

Глава «Укрнафти» отримуватиме $500 000 в рік і премію

347
0

Глава компанії «Укрнафта» британець Марк Роллінз, обраний зборами акціонерів на цю посаду 22 липня, згідно з трудовим контрактом буде отримувати гарантовану зарплату 500 000 дол.

Про це пише у статті для «Дзеркала тижня» директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн, покликаючись на власні джерела.

Крім цього, згідно з контрактом, також Роллінз отримуватиме винагороду в розмірі 2% від прибутку «Укрнафти» за рік.

Наприклад, 2014-го Роллінз заробив би премію в розмірі понад 24 млн гривень. Якби цей прибуток був вищим учетверо, як вважає ревізійна комісія, йому б належало відповідно майже 100 млн гривень.

Також, за інформацією Куюна, британець нібито намагається зафіксувати мінімальний бонус у розмірі 2 млн доларів на рік і з гарантованою виплатою у валюті, але в цьому поки не знайшов розуміння.

«Пан Роллінз хоче гарантувати собі виплату п’яти- або трирічного бонусу в разі дострокового розірвання договору», – говорить джерело, знайоме з деталями переговорів.

Крім того, компанія відшкодує своєму керівникові витрати на проживання в розмірі приблизно 60 000 доларів на рік, а також страховку Роллінзу та членам його сім’ї.

«Але наведені яскраві грошові параметри – це не найцікавіше. Справа в тому, що за такі гроші британський фахівець… відмовляється гарантувати виплати боргів за податками та дивідендами. Іншими словами, не береться виконати основні завдання, які ставила перед собою держава, міняючи менеджмент найбільшої нафтовидобувної компанії країни», – зазначає автор статті.

Нагадаємо, що 2 вересня очолювана британцем «Укрнафта» заявила, що не збирається платити й за підсумками 2014 року.

«У Демчишина немає претензій до його очікувань щодо зарплати, такими є ставки у світі. Але якщо за ці вельми немалі гроші Роллінз не хоче ні за що відповідати, не гарантує виконання рішень акціонерів… Контракт усе ще не підписано», – говорить інсайдер у Міненерговуглепромі.

За його словами, британець покликається на подані «Укрнафтою» судові позови й наявні судові рішення, які спрямовані на невиплату державі податків і дивідендів.

«Є рішення зборів акціонерів і можливість відкликати ці позови, але брати на себе ці зобов’язання він не хоче. Ми не виключаємо, що вже маємо справу з Ванхеке-2», – говорить інсайдер.

Як відомо, Пітер Ванхеке очолював «Укрнафту» з 2010 року й фактично не мав реальних важелів управління компанією, нею керували ставленики групи «Приват».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я