На голову Сфера ЖКГ “ГАЗОВІ ФОРМУЛИ” ОББИРАЮТЬ СПОЖИВАЧІВ ГАЗУ!

“ГАЗОВІ ФОРМУЛИ” ОББИРАЮТЬ СПОЖИВАЧІВ ГАЗУ!

409
0

В очікуванні початку опалювального сезону та субсидій мало хто з людей звернув увагу на сюрприз від ТОВ «Вінницягаз збут». Виявляється, спожитий газ з жовтня 2018 р. для населення рахується по-новому. Я як споживач зареєстрована в особистому кабінеті сайту 104.ua, самостійно фіксую показники лічильника, слідкую за нарахуванням субсидій, проплат…

Яким було моє здивування, коли за спожитий у жовтні 2018 р. газ я мала сплатити не 94,71 грн. а 123,36 грн. Перше, що спало на думку — уряд тишком-нишком підвищив ціну на газ. З цим запитанням я звернулася у Турбівське відділення обслуговування абонентів, відповіді не отримала, бо працівник відділення ще не була в курсі, на своє прохання надати мені рахунок за жовтень отримала відмову, бо всі рахунки вони надають тільки з дозволу Липовецького районного відділу.

На моє запитання, на основі чого я маю сплатити за газ, працівник порадила платити згідно з особистою абонентською книжкою. Коли з аналогічним запитанням я звернулася у Call-центр та написала повідомлення в особистому кабінеті, то отримала відповідь, що всі спожиті за жовтень кубічні метри газу перераховуються і прирівнюються до стандартних умов.

Але ж, люди добрі, роз’ясніть мені і тисячам споживачів, які користуються лічильниками, яким чином газ, проходячи через лічильник, стискається чи розширюється? Абсурд! Шановна редакціє, зверніть, будь ласка, увагу на цю дуже болючу тему. Дякую.

Ось таку відповідь я отримала від ТОВ «Вінницягаз збут»:

«Добрий день, шановний клієнт!

Суму до оплати за жовтень розраховано із урахуванням коефіцієнту приведення газу до стандартних умов.

Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 р. №2494 (п.1 розділу IX) та Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП №2498 від 30.09.2015р. (п.5.3 розділу V), передбачено, що при розрахунках за газ необхідно використовувати метр кубічний природного газу, приведений до стандартних умов (+20С, тиск 760 мм рт.ст.).

Згідно з розділами ХV і ІХ Кодексу газорозподільних систем, до виміряного лічильником (без корекції тиску та температури) об’єму застосовують коефіцієнт приведення за формулою:

V х K = Vc, де

V – об’єм газу, виміряний лічильником, м3,

K – коефіцієнт для зведення до стандартних умов, який визначається за затвердженою Мінпаливенерго методикою,

Vc – об’єм газу, приведений до стандартних умов, м3.

Коефіцієнт для зведення до стандартних умов за жовтень місяць, для Вашого регіону становить – 1,030.

Коефіцієнти визначаються відповідно до Методики визначення питомих втрат природного газу при його вимірюваннях побутовими лічильниками у разі неприведення об’єму газу до стандартних умов, яку затверджено наказом Міністерства палива та енергетики №595 та № 116 та залежать від місця розташування лічильника, регіону Вашого проживання і календарного місяця.

Шість груп коефіцієнтів для приведення об’єму газу до стандартних умов можна знайти на нашому сайті: https://104.ua/ua/gas-and-money/id/6-classes-of-coefficients-21371.

Таким чином, для того щоб отримати кількість газу, приведену до стандартних умов, обсяг спожитого Вами газу множать на коефіцієнт.

У поточному балансі та квитанціях за жовтень сума до оплати буде виставлена за об’єм газу, приведений до стандартних умов.

З врахуванням субсидії сума до оплати за жовтень по Вашому рахунку становить 123,36 грн.»

Наталія, проживаю в смт Турбові Липовецького району.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я