Новини «Хай Бог милує!» – що робити вінничанам при обстрілах (ВІДЕО)

«Хай Бог милує!» – що робити вінничанам при обстрілах (ВІДЕО)

642
0

На Вінниччині оголошено режим підвищеної готовності. Департамент цивільного захисту переконує: місць для того, щоб убезпечити населення області від імовірних військових дій – вистачить усім.

На Вінниччині оголошено режим підвищеної готовності. Департамент цивільного захисту переконує: місць для того, щоб убезпечити населення області від імовірних військових дій – вистачить усім.

 

Ми побували біля укриття, яке призначене для того, аби в ньому ховались працівники та пацієнти лікарні імені Пирогова. Кожен, хто знаходиться у закладі, повинен знати про можливі шляхи втечі від атак ворожої артилерії. Наразі там тривають ремонтні роботи.

 

 

На підприємствах є власні укриття, за які вони відповідають, проте, сховатися там може лише робоча зміна. А що робити тим, кого обстріл застав, скажімо, в громадському транспорті чи на ринку?

 

Ми запитали вінничан, де б вони сховалися, якщо б тривожний сигнал пролунав просто зараз.

 

Більшість людей мають доволі приблизне уявлення про дії в разі небезпеки.

 

– Хай Бог милує, – говорить стривожена нашим запитання літня жінка. – Якщо таке трапиться, то треба вибігати з трамваю і десь ховатися.

 

Однозначно всі впевнені, що громадський транспорт необхідно зупинити, вибігти і шукати схованку. А от де є тимчасові укриття, люди зазвичай не знають. Називають бомбосховищами підвали, наміряються бігти ховатися в «Книжку» чи до приміщення нічного клубу. Скаржаться, що інформаційна робота з населенням не проводиться.

 

– Я живу у Львові, – розповідає одна з пасажирок трамваю, – і у нас протягом останнього місяця проводяться такі навчання. Попереджають заздалегідь, тож люди знають, що тривога учбова, тому майже ніяк не реагують.

 

Кондуктори говорять, що ніякого спеціального інструктажу, як виводити пасажирів, коли транспорт потрапляє в зону обстрілу, не отримували, проте в трамваях та тролейбусах транслюється повідомлення про те, як діяти, коли виявили в транспорті підозрілі предмети, щоб уникнути теракту.

 

Чиновники з усієї області приїхали до Вінниці, щоб отримати інструкції до дій в умовах військової атаки. Відтепер інформацію можна буде отримати в жеках, сільських радах та райдержадміністраціях.

 

– Я вас дуже прошу, не треба робити того, що ми зараз повинні по всій області розвісити карти, де шукати бомбосховища, – говорить директор Департаменту цивільного захисту ОДА Сергій Вовченко. – Це приведе тільки до паніки.

 

Вінничани ж вважають, що краще бути поінформованими.

 

– Паніка була в Маріуполі, коли більшість людей не знали, як діяти, – зауважує волонтер, якому доводилося стикатися з обстрілами.

 

Вінничани радять знати заздалегідь, де є укриття, найчастіше в районі ринку «Урожай» нам вказували на нічний клуб «Курсаль», який облаштовано саме в такому підземному укритті.

 

Тим часом у лісі на околицях Вінниці є закинутий бункер – колишній центр керування ПВО. Зараз його занедбано, але під час військової загрози це приміщення цілком можливо відновити. Тут не вистачає певних комунікацій, немає світла, мародери винесли звідси металеві двері, демонтували генератори, зараз тут збирається переважно неформальна молодь та проводять час страйкболісти. Проте у сховищі сухо, немає затоплень та сміття, всі капітальні стіни цілі, приміщення здатне вмістити велику кількість людей, і врятувати їх не лише від обстрілів, а й від авіаударів та великих вибухів.

 

Як запевняють фахівці з цивільної оборони, найголовніше для населення – знати порядок дій після отримання сигналу «Увага всім».

 

– Не шукайте бомбосховищ і нікуди не ховайтеся, – говорить Наталія Вовченко, завідувач методкабінетом безпеки життєдіяльності, – після того, як почули гудок або сирену, потрібно негайно увімкнути радіо, або телевізор і прослухати повідомлення оперативного чергового. Він розповість про загрозу і розкаже як діяти далі, куди звертатися і куди ховатися. Ми можемо переховуватися у підвалах, у яких – ви можете дізнатися в ЖЕКах. Тут є розрахунки, де кожен мешканець може отримати інформацію про те, у якому будинку і в якому підвалі є найближче укриття.

 

Інструкції, прописані посадовцями, складалися в мирний час, але чи не станетакий показовий спокій фатальною помилкою під час війни? Як діяти, коли почався обстріл чи почули тривожну сирену, ми запитали в людини, яка не раз була на прифронтових територіях і з обстрілами стикається дуже часто.

 

– Якщо обстрілюють градом, то ви почуєте шелест, є дві секунди, щоб впасти на землю, – розповідає Олександр Дмітрієв, керівник волонтерського корпусу «Архангел». – Сховатися бажано в заглибленні: в ямі, під бордюром, під лавкою, не піднімати голову, адже осколки від снаряду розлітаються на 30 сантиметрів над землею. Після останнього пострілу потрібно лежати ще 5 хвилин, також треба уникати скляних фасадів будівель, стратегічних та соціально значимих об’єктів – туди б’ють першими. Якщо ви знаходитесь у себе в квартирі, треба перебігти подалі від вікна, під несучу стіну (найкраще – у ванну кімнату), та лягти на підлогу.

 

Ми роздрукували пам’ятку від експертів, та поширили її серед людей, щоб вони знали, що під час бойових дій покладатися потрібно, в першу чергу, на себе. Якщо ви будете знати, як діяти, то зможете врятувати не лише себе, а й тих, хто буде поряд з вами.

 

Джерело: vlasno.info

 

 

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я