Новини Гроші з каналізації. Вже вкрадено 200 млн., на черзі, ще 200?

Гроші з каналізації. Вже вкрадено 200 млн., на черзі, ще 200?

341
0

 Є в Одесі скандальний бізнесмен-забудовник Руслан Тарпан. Саме він, будучі міським депутатом, ініціював відновлення пам’ятника кату України – цариці Катерині. Він заробив на цій реконструкції (і байдуже, що на руках кров). Адже відкриття пам’ятнику супроводжувалося сутичками, бо така шана ворогу, яка поневолила Україну, знищила Запорізьку Січ і козацький монастир в "Міжгір’ї" глибоко образила почуття патріотичних українців.

  Є в Одесі скандальний бізнесмен-забудовник Руслан Тарпан. Саме він, будучі міським депутатом, ініціював відновлення пам’ятника кату України – цариці Катерині. Він заробив на цій реконструкції (і байдуже, що на руках кров). Адже відкриття пам’ятнику супроводжувалося сутичками, бо така шана ворогу, яка поневолила Україну, знищила Запорізьку Січ і козацький монастир в "Міжгір’ї" глибоко образила почуття патріотичних українців.

 

Однак цей блог про інше – про корупційну схему в якій "пахнуть" інтереси Руслана Тарпана.

 

У автора є серйозні підстави вважати, що в минулі роки в інтересах Руслана Тарпана було вкрадено майже 200 млн. грн. державних коштів на будівництві каналізаційної труби "Глибоководний випуск", яка викидає продукти життєдіяльності Одеси далеко в море. Звісно, в часи Януковича такі суми кралися направо і наліво. Однак, звертаю увагу на цю історію, бо маю інформацію, що ще 200 млн. "каналізаційних" грошей можуть бути вкрадені в держави в цій темі НИНІ.

 

Повідомляю факти, які надійшли до мене.

 

Отже під керівництвом Руслана Тарпана в 2011 був реалізований "найбільший інфраструктурний проект з часів розпаду СРСР" (так писали одеські ЗМІ) – будівництво в морі під Одесою системи відводу стічних вод "Глубоководний випуск".

 

Для реалізації проекту Одеська ОДА вибрала підрядником фірму близьку до Тарпана ПП "Ремерцентр" (Тарпан деякий час навіть був директором цього підприємства). З ним нею був укладений договір підряду від 26.07.2010 N26 на загальну суму 575 млн. грн.

 

Однак, коли Держфінінспекція провела ревізію використання державних коштів, то виявилося, що будівельники каналізації завищили вартість робіт та матеріалів аж на 402 млн.грн.

 

Зокрема, Держфінінспекцією було встановлено, що для виконання підрядних робіт "Ремерцентр" залучив субпідрядну організацію – приватне підприємство "Інно-Трейдінг". Однак держфінінспекція не змогла провести ревізію цього підприємства з досить банальних причин – його не можливо було знайти. "Інно-трейдин" не мало ні офісу, ні телефону.

 

Зате ревізори знайшли субпідрядника "прокладки" – ТОВ "Мьобіус Констракшн Юкреін", яке було безпосереднім виконавцем робіт і виявили, що вартість виконаних робіт завищена підприємством на 144 млн. грн. (акті планової ревізії від 20.12.2013 N06-76/65 та 24.02.2012 N06-19/99).

 

Також ревізори встановили, що підприємство проводило "липові" роботи на суму 88 млн. грн. В документах зазначалося, що ці кошти пішли на підсипку підводного котловану піском та щебенем. А насправді такі роботи не виконувалися.

 

Також була істотно завищена ціна поліетиленової труби для каналізації. До актів виконаних робіт була включена вартість труби за ціною 1 м – 50 251,25 грн. Однак під час позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Головного управління капітального будівництва Одеської обласної державної адміністрації за період з 01.01.2010 по 31.12.2011 (акт від 24.02.2012 N06-19/99) було встановлено що загальна вартість 1 метра труби з урахуванням всіх комплектуючих та оголовків насправді була в п’ять разів дешевша – 12352,94 грн.

 

Це призвело до завищення вартості труб на загальну суму 169 млн. грн.

 

Отже за результатами ревізій за період з 01.06.2010 по 30.09.2013 року встановлено завищення вартості виконаних робіт на 402 млн. грн.

 

143 938,4 тис. грн – внаслідок завищення вартості виконаних робіт;

 

88 766,8 тис. грн – внаслідок завищення обсягів виконаних робіт;

 

169 307,2 тис. грн – внаслідок завищення вартості труби.

 

Ось таку божевільну рентабельність можна отримати на будівництві каналізації в епоху Януковича. Гроші не пахнуть!

 

До речі, матеріали вищевказаної ревізії були передані ГУБКОЗ СБУ України від 27.03.2012 N15-06-36-17/3154. І на той момент, коли була проведена ревізія, можна було повністю зберегти кошти держави. Адже зі структурами Тарпана не було проведено кінцевого розрахунку.

 

Однак в Кабміні Азарова вирішили по іншому. В часи Майдану 25 грудня 2013 року (о, якраз в цей день мене вбивали) була прийнята постанова N928 "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2013 рік, та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України". На виконання цієї постанови 197 мільйонів грн. було виділено підряднику будівництва каналізації.

 

Фактично, цей призвело до матеріальної шкоди нанесенню збитків державі на суму майже в 200 млн.

 

Нині фірма близька до Тарпана намагається витягнути, ще 204 853,7 тис. грн., так званого "боргу".

 

Тобто на даний момент вкрадено не всі 400 млн. в темі будівництва каналізації, а половина цієї суми.

 

Проте Тарпан працює. До мене надійшла інформація, що він ходить по кабінетах впливових осіб, намагається домовитися в питаннях погашення "заборгованості", легалізує крадіжку сотень мільйонів в судах.

 

Урядовий уповноважений звернулася з заявою до генпрокуратури, з проханням вжити відповідних заходів щодо недопущення нанесення об’ємних збитків державі в розмірі 204 862,7 тис. грн.

 

Крім генпрокуратури я направила листи в Мінфін, Одеську ОДА, Адміністрацію Президента, і друкую інформацію про це публічно.

 

Адже маємо приклад, що Тарпан вже раз домовився в уряді Азарова. Публікую, тому що перестраховуюсь, щоб він тихенько не домовився знову про нанесення збитків державі.

 

Публікую це ще й тому, що власник схеми боїться розголошення інформації в ЗМІ. Зокрема, в часи Майдану підрядник Тарпана ПП "Ремерцентр" подав в суд клопотання заборонити Державній фінансовій інспекції в Одеській області приймати дії щодо реалізації результатів (висновків) планової ревізії в тому числі: інформувати та надсилати акт та матеріали перевірки засобам масової інформації, органам державної влади, місцевого самоврядування та правоохоронним органам. До речі, вказане клопотання було Судом розглянуто без участі Державної фінансової інспекції в Одеській області і задоволене…

 

P.S.

Одеса особливий корупційний регіон з якого до мене надходить найбільше сигналів.

 

Один з найгарячіших: сумнівні ігри нині відбуваються навколо так званого "пального Курченка". МВС заарештувало великий об"єм цього пального на Одеському НПЗ. Однак завод продовжує контролювати менеджмент Курченка і є підозри, що готується вивіз пального також в інтересах Курченка.

 

Зокрема, Одеське НПЗ почало погрожувати місту техногенною катастрофою, вибухом пального, якщо його не вивезти, щоб провести ремонт резервуарів.

 

А вивозити пальне завод планує за допомогою ПП "Дімекс-У", яке розташоване в Києві, на вулиці Червоноткацька, 94, офіс 201.

 

Урядовий уповноважений виявив, що на цій адресі цієї фірми не має. Вказані в єдиному реєстрі підприємств телефони "Дімек-У" належать іншій структурі.

 

Отже, урядовий уповноважений не знайшла жодних кінців фірми, яка збирається вивозити нафтопродукти Курченка (66 тисяч тон) з Одеського НПЗ, щоб "врятувати" від техногенної катастрофи Одесу.

 

А чи знайдуть ці кінці слідчі, якщо ці 66 тисяч тон не повернуться на Одеське НПЗ після ремонту резервуарів? І ще зауважу, що спеціалізація "Дімекс-У" – торгівля новими і уживаними автомобілями, а не вивіз та зберігання 66 тисяч тон пального. Знов таки звідки у структури, що має фіктивний офіс місце для зберігання 66 тисяч тон пального? До речі, в договорі з НПЗ місце зберігання не зазначено. Зате зазначено, що "Дімекс-У" вивозить пальне в резервуарах, що належить НПЗ. Тобто фірма нічого свого не має. Тобто паливо вантажиться в щось, що належить Курченку… А потім куди?

 

Очевидно ми маємо справу з підготовкою шахрайської схеми, мета якої залишити Україну без 1 млрд. грн. доходів від реалізації палива Курченка.

 

Детально про це можна прочитати в попередньому блозі: "Після "помаранчевої" продали "Криворіжсталь", нині контреволюція не дає продати навіть пальне Курченка".

 

 Тетяна Чорновол

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я