Новини Готуємось до зими без газу: піролізний котел, який спалює будь-що

Готуємось до зими без газу: піролізний котел, який спалює будь-що

600
0

 Мешканці приватних будівель і керівники підприємств готуються до суттєвих змін, котрі треба внести в системи обігрівання будівель. Подорожчання газу і можлива його відсутність підводять всіх до використання іншого палива, альтернативного газу.

 Мешканці приватних будівель і керівники підприємств готуються до суттєвих змін, котрі треба внести в системи обігрівання будівель. Подорожчання газу і можлива його відсутність підводять всіх до використання іншого палива, альтернативного газу.

Багато пропозицій зводиться до того, щоб скористатися з досвіду Європи у застосуванні біопалива. Є там твердопаливні котли, є система забезпечення паливом. Але в Україні не так просто скористатися цим досвідом, щоб застосувати більшість європейського обладнання, а особливо піролізні котли. Європейські виробники піролізних котлів передбачають використання сухого палива (дрова, пелети). Реалії сьогодення в Україні – це дрова «з коліс», тобто досить сирі і будь-яких порід.

І тут стає зрозуміло те, для чого 15 років тому біля Кам’янки Бузької почали випуск патентованих котлів, котрі зараз мають назву «Екокотел». В описі котла записано, що паливом для цього котла можуть бути дрова і обрізки, тріски, стружка, тирса вологістю до 60%.

 

Демонстрацію «всеядності» котла оцінювали кілька днів тому. Для обігрівання котельні птахофабрики використовуються дрова у великій кількості. Немає можливості отримувати ці дрова в сухому стані. Тому «Екокотел» став у пригоді для такої котельні.

 

Встановлено 4 котли по 200 кВт. Система відкрита з теплоакумуляторами і пластинчатим теплообмінником для передачі тепла в закриту систему. Оператори витримують температурний режим котла, котрий повинен бути для процесу піролізного спалювання – температура зворотки більша за 60 градусів. При цьому паливо спалюється в нижній камері при температурі понад 1100 градусів. Це дає можливість спалювати не тільки сирі дрова.

 

Крім дров, вирішили перевірити можливість спалювання відходів горіхів – твердого лушпиння. Для цього привезли його в мішках (по 20 кг). Закидали не розв’язуючи. Після двох мішків температура в системі швидко підвищилася на 7 градусів. Це сподобалося операторам котельні – будуть мати змогу різко піднімати температуру системи.

 


Другим етапом є те, що готується шнекова подача для цього палива. Будуть спалювати таке лушпиння.

Ще один проект готується до використання енергетичної верби, міскантусу і світчграсу, котрі вирощуються в Магерові.

 

Такий вид котла, що може отримувати тепло від спалювання різного виду відходів, став дуже потрібним в даний час для багатьох зацікавлених в альтернативному паливі.

 

Підготовка цього опису зроблена за сприяння Центру енергозбереження.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я