На голову Новини Держбюджет-2017 — абсолютно антисоціальний

Держбюджет-2017 — абсолютно антисоціальний

141
0

Экономист Юрий Гаврилечко заявил, что “спрятанный” от населения дефицит бюджета составляет не менее 200 миллиардов гривен, а кредиты МВФ используют, чтобы перевести частные долги в государственные.

Про це в ефирі радіостанції Голос Столиці рассказал экономист, эксперт Фонда общественной безопасности Юрий Гаврилечко, пише rian.com

В чому особливості держбюджету-2017?

 По-перше, даний бюджет майже нічим суттєво за ідеологією не відрізняється від попереднього, він приймається майже під Новий Рік, його лише внесли більш-менш вчасно — от і все.

Також цей бюджет абсолютно антисоціальний, в ньому передбачено дуже суттєве скорочення бюджетних видатків, і це стало наслідком ухвалення закону, який був прийнятий 6 грудня, а саме скорочення пенсій для працюючих пенсіонерів.

Це зменшення у середньому співвідношенні розміру мінімальної пенсії за віком, це зменшення розміру підвищених трудових пенсій, це рішення про те, що індексація пенсій проводитися не буде, це зниження виплат стипендій студентам та учням потерпілих від чорнобильської катастрофи, це зменшення видатків на оплату разової грошової допомоги військовослужбовцям у разі загибелі, смерті під час виконаннями ними обов’язків.

Це дуже специфічне рішення про так зване підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень, коли насправді ніяка зарплата не підвищується в реальності, а здійснюється дуже специфічний експеримент, коли прожитковий мінімум, мінімальна зарплата та розмір окладу за першим розрядом єдиної тарифної сітки стають абсолютно різними показниками. Це буде стосуватися більше ніж мільйону працівників бюджетної сфери, у них будуть фактично однакові зарплати, це 28 мільярдів гривень видатків з бюджету, де їх взяти – незрозуміло.

Намагання уряду пояснити, що більша частина коштів, майже 20 мільярдів гривень, з’явиться через те, що збільшаться податки на доходи фізосіб, які будуть спрямовані до місцевих і центрального бюджету – це фантастика, неможливо за рахунок податків на зарплату піднімати саму зарплату. Це все одно що спроба витягти, як барон Мюнхгаузен, самого себе з болота за волосся. Нереально.

Чому коаліціанти тоді готові за все це голосувати?

— Тому що ухвалення бюджету — це одна з умов надання кредиту МВФ. Життя за кредитні кошти — це те, без чого чинний уряд не може існувати в принципі, тому що він не вміє організувати роботу економіки в такий спосіб, щоб не було потреби в кредитах.

Відповідно, зовнішні кредити — це можливість, якою завжди і обов’язково користуються для того, щоб перевести приватні борги в борги держави.

Чи є в цьому документі передумови для збільшення інфляції і валютного курсу?

— Безумовно. Тому що частина видатків нічим в принципі не забезпечена. Нагадаю, що розглядалися кілька законопроектів, спрямованих на те, щоб збільшити видаткову частину бюджету майже на сім мільярдів гривень, тому що не вистачає коштів на субсидії в ЖКГ-сфері. Нагадаю, що при формуванні бюджету на 2016 рік на ці цілі мало було бути спрямовано 35 мільярдів.

Потім навесні були зміни, збільшили до 40, зараз не вистачає ще сім. Тобто 12 мільярдів не вистачає порівняно з прогнозованим показником. Це більше 35% прорахунку.

Так само в бюджеті на 2017 рік значна частина видатків утворена з приблизно такою якістю. Тобто у нас приховано дефіциту бюджету щонайменше десь мільярдів на 200. Відповідно, ці кошти будуть або додруковані, або з’являться в бюджеті через зростання інфляції. І це вже не кажучи про аферу з націоналізацією “ПриватБанку”, яка потребуватиме щонайменше збільшення видаткової частини бюджету десь на 10-15 мільярдів гривень за рахунок обслуговування внутрішнього державного боргу, який зросте, поки що не зрозуміло, на яку точно величину: або на 116, або на 148 мільярдів.

Зарплаты бюджетников отвязали от минимальной оплаты труда и привязали к прожиточному минимуму, что еще больше дискредитирует работу на государство, заявил в эфире “ГС” экономический эксперт Всеволод Степанюк.

Ранее президент Центра рыночных реформ Владимир Лановой в эфире “ГС” заявил, что если в стране не растет производство, не улучшается динамика ВВП, то не стоит ожидать стремительного роста доходов населения.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я