На голову Економіка Голову енергетичного комітету Андрія Геруса звинувачують у бажанні підвищити тарифи на електрику!

Голову енергетичного комітету Андрія Геруса звинувачують у бажанні підвищити тарифи на електрику!

308
0
Олексій Кучеренко стверджує, що НКРЕКП, яка встановлює людям тарифи і має безпосередній зв’язок з Андрієм Герусом, на днях заявило про намір підняти з 1 серпня.
  Народний депутат від ВО “Батьківщина” Олексій Кучеренко звинуватив свого колегу з фракції “Слуга народу”, голову енергетичного Комітету ВР Андрія Геруса у намаганні підняти споживачам електроенергії тарифи.
Олексій Кучеренко стверджує, що НКРЕКП, яка встановлює людям тарифи і має безпосередній зв’язок з Андрієм Герусом, на днях заявило про намір підняти з 1 серпня:
– тариф “Укренерго” на передачу електроенергії в 3,8 рази (з 155,4 грн/МВт*г до 596,48 грн/МВт*г);
– тариф “Укернерго” на диспетчеризацію в 4 рази (з 10,23 грн/МВт*г до 41,46 грн/МВт*г).
Два тижні тому інвестори у ВДЕ нарешті підписали Меморандум порозуміння із Урядом, погодившись на зниження “зелених тарифів”. Минулого тижня у Раду поданий законопроект, що має імплементувати норми Меморандуму у законодавство. Просто взяти та заблокувати прийняття законопроекту – не “comme il faut” і люди не зрозуміють, що Герус має проти зниження “зелених тарифів”. Тому головний “симпатик” ВДЕ придумав “хитру багатоходівочку”:
Крок перший – втлумачити всім, що виконання Меморандуму потребує захмарного підвищення тарифів “Укренерго”.
Крок другий – прийняти рішення НКРЕКП про збільшення тарифів “Укренерго”.
Крок третій – за допомоги дружніх організацій (наприклад, ЗЗФ або НЗФ, що мають в цьому великий досвід) заблокувати в суді підвищення тарифів “Укренерго”.
Результати:
– меморандум з виробниками електроенергії з ВДЕ обнулюється;
– борги перед “зеленими”, які зараз становлять 14 млрд грн. не лише не погашаються, а й швидко зростають;
– економія державних коштів від підписання Меморандуму, це 9 млрд грн лише у цьому році та 60 млрд грн до 2030 року – скасовується;
– розвиток “зеленої енергетики” зупиняється, енергозалежність від Росії починає зростати (вірогідно, нам знов “втюхають” імпорт струму з-за “поребрику” у надвеликих масштабах);

Такий буде черговий руйнівний ефект “керування” енергогалуззю “угруповуванням” Геруса. Що ця особа має ще зробити, щоб його нарешті усунули від енергетики? Пане Президент, ви ж обіцяли найкращі умови в світі для розвитку “зеленої енергетики” в нашій країні. То хіба не розумієте, хто це унеможливлює?” 

Джерело

#влада #герус #тарифи #кучеренко