Новини Голова Політичної консультативної ради Віктор Малиновський ОГОЛОСИВ КОРУПЦІЇ ВІЙНУ

Голова Політичної консультативної ради Віктор Малиновський ОГОЛОСИВ КОРУПЦІЇ ВІЙНУ

445
0

Політична консультативна рада має конкретні пропозиції до нового антикорупційного законодавчого пакету, що чекає на своє прийняття. Від спільної волі політичних партій, громадських організацій, громадян та Голови держави, сьогодні залежать наші успіхи у боротьбі з корупцією, що є запорукою для сталого розвитку України.

 

 

В Україні, корупція досягла фантастичних масштабів. Сформовано два паралельних світи: світ корупціонерів, які розподіляють та використовують ресурси, і світ звичайних людей, яких проти волі, змушують сприймати ці чорні, корупційні правила гри.
 

Корупція в сучасних умовах не тільки стала чинником, що становить реальну загрозу національній безпеці і конституційному ладу України. Це явище негативно впливає практично на всі сторони суспільного життя: економіку, політику, соціальну і правову сфери, громадську свідомість, міжнародні відносини. Корупційні зв’язки фактично руйнують правові, етичні відносини між людьми і поступово перетворюються у норму поведінки.

Грудневе опитування громадської думки свідчить: 60% українців вважає, що можливо купити практично все – від депутатського мандату, до звільнення від кримінальної відповідальності.
 

За даними міжнародних організацій за індексом сприйняття корупції Україна займає 134 місце зі 180 країн. За простотою сплати податків – ганебне 181 місце зі 183 країн, за простотою отримання дозвільної документації на будівництво – 179 місце зі 183 країн. Поруч з Україною в рейтингах знаходяться такі сусіди, як Гондурас, Того, Конго, Венесуела, Зімбабве та Танзанія.

Ще давньоримський філософ Марк Тулій Ціцерон говорив, що "Хабарники тремтять, коли вони накрали лише для своїх потреб. Але хабарники вже нічого й нікого не бояться, коли ж вони награбували достатньо, щоб поділитися з іншими" . Нажаль, саме так і в Україні. Ми боремось з корупцією в сільських радах, та вперто не бачимо її на рівні високих владних інституцій.
 

Основними причинами розвитку корупції в Україні є:
● відсутність стабільного та збалансованого законодавства;
● правовий нігілізм з боку влади та населення;
● недосконалість, складність та відсутність системи обліку та звітності;
● нестабільність податкової політики, потужний податковий тиск.
● відсутність прозорих умов для залучення інвестицій, а звідси і відсутність інвестиційної альтернативи тіньовим капіталам;
● безконтрольне зростання кількості корумпованих, кримінальних структур біля державних управлінь та інспекцій
• Віра в безкарність за корупційну діяльність.
● незахищеність громадян і підприємств від посягань влади;
● адміністративні бар’єри;
● втрата історичних традицій, моральних норм, тощо.

 

Як боротися з корупцією? Таку складну проблему не подолати за одну ніч. І “сильна рука”, про яку сьогодні багато йдеться може й не допомогти.
1. Це має бути чіткий комплекс мір з боку Президента, якій сьогодні виявляє волю до боротьби з корупцією.
Активізація антикорупційну діяльність силових структур, (прокуратури, МВС, тощо). Але аж ні як не СБУ.
2. Та громада, що повинна активізувати супротив будь – яким проявам корупції.
3. Прийняття дієвого закону про боротьбу з корупцією, в якому має бути жорстка відповідальність за корупцію. Закон має ввести пожиттеву заборону на керівні посади для корупціонерів – хабарників на державній службі.
4. Підняття зарплати для державних службовців середньої та нижньої ланки.
5. Вільні ЗМІ, журналістські розслідування
 

З корупцією, потрібно боротися системно. Тільки в цьому є запорука успіху. Візьмемо досвід сусідньої Грузії. Якій нині практично вдалося приборкати демона корупції. Але цьому передував складний шлях. Рішучі дії Президента Саакашвілі, підняття зарплати чиновників разом з їх масовими та негайними звільненнями для тих хто не схотів працювати чесно. Рішуча та беззаперечна дерегуляція бізнесу разом з іншими кроками принесли свої результати.

Політична консультативна рада має конкретні пропозиції до нового антикорупційного законодавчого пакету, що чекає на своє прийняття. Від спільної волі політичних партій, громадських організацій, громадян та Голови держави, сьогодні залежать наші успіхи у боротьбі з корупцією, що є запорукою для сталого розвитку України.

 

Виступ Віктора Малиновського,

Голови Політичної консультативної ради при

Вінницькій обласній Раді та обласній державній адміністрації

20 січня 2011 р.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я