Новини «Голос народу» підбиває підсумки: найгірше, що могло статись в 2013 році –...

«Голос народу» підбиває підсумки: найгірше, що могло статись в 2013 році – побиття пенсіонерів, які захищали шкільний стадіон, «тітушками» влади

220
0

 Позаду 2013-й рік. Наша громадська організація традиційно підбиває підсумки своєї діяльності за минулий період і складає плани на рік майбутній.

 Позаду 2013-й рік. Наша громадська організація традиційно підбиває підсумки своєї діяльності за минулий період і складає плани на рік майбутній. Власне, громадська організація «Голос народу – до демократії через право» завжди сповідувала принципи прозорості, відкритості та публічності, які відповідають не тільки духові Закону України «Про громадські об’єднання», а й нашим внутрішнім переконанням. Тому нам нічого приховувати: будемо відкрито говорити і про свої досягнення, і про невдачі та помилки.

Є всі підстави вважати 2013 рік важким, нестійким, з перемінними політичними настроями та черговою хвилею народної недовіри до влади.
Акції протесту, мітинги, пікети… неодноразово організовувались під вікнами міської ради та облдержадміністрації місцевими мешканцями… Щоразу нові вимоги, нові невдоволення…

Мітингувальники часто звертались до нас по правову та медійну допомогу. І ми неодноразово підставляли їм своє плече.

Ми не обминули увагою «шкільне реформування» нашого мера, коли йому в останній тиждень літніх канікул захотілось «попереселяти» школярів з 25 школи в ЗОШ №10, в з школи №1 в №25.

Ми вступились за жителів мікрорайону «Вишенька», в яких міський голова забрав єдиний на три школи, стадіон. Разом з ініціативною групою ми забороняли ставити загорожі під будівництво, разом лягали під камази та бульдозери, разом організовували протести й перекривали рух транспорту на Соборній. Не раз отримувували добрячих стусанів, як фізичних, так і моральних. Під час сутичок за стадіон, проплачені владою «тітушки» били жінок та пенсіонерів, не вступитись за останніх було не можливо, де ми й діставали свою порцію «горіхів». За перекриття дороги – отримали повістку до суду, та в результаті Феміда стала на нашу сторону.

 

Наш сайт «Голос народу – до демократії через право» ( http://www.golos-narodu.com.ua/ ) завжди подавав, наразі подає та буде подавати достовірну інформацію про описані вище події, де насамперед враховується думка самих жителів, а не представників влади.

Школа «Старших по будинку» продовжує функціонувати та збирати нових «учнів». На чолі з керівником, професійним юристом Матківським Валентином, ми активно боримось зі свавіллям, що відбувається в галузі ЖКГ.

Школа завжди дослуховується до бажання своїх учнів, тому навчання проводять у вигляді жвавої дискусії. Усі бажаючі зможуть тут:

Одержати кваліфіковану юридичну допомогу

Самостійно покращити житлово-комунальні умови

Правильно організовуватися для захисту своїх прав

Зняти будинок з балансу міської ради

Відмовитися від послуг ЖКГ, які не надаються

Проконтролювати якість надання ЖКГ послуг

Позбутися інформаційного невігластва в сфері ЖКГ

 

На сьогодні в «школі» збираються старші по будинку й усіх бажаючі, аби навчитись як правильно боротись з системою комунальної злочинності та як не стати жертвою ЖЕКів, ЖЕО, АДС й інших комунальних структур.

Загалом, ми раді, що кожного разу до школи приходять все більше і більше небайдужих вінничан.

В листопаді ми відновили випуск газети – бойового листа нашої громадської організації. Тепер «Голос народу +» в новому дизайні, з новому об’ємі інформуватиме жителів міста щомісячно. Налагодивши періодичність виходу видання, ми обіцяємо давати нашим читачам кваліфіковані поради та об’єктивно їх інформувати. На сторінках газети ви знайдете: журналістські розслідування, довідковий матеріал, юридичні поради для мешканців та ін..

Нещодавно ГО «Голос народу – до демократії через право» підтримала активну молодь міста, яка вимагала під стінами міськради «Повернути Вінниці спорт», бо вважаємо, що від здоров’я наших дітей залежить наше майбутнє.

 

Та найбільшою нашою перемогою в 2013 році ми вважаємо створення Об’єднання «Вінниччина вшановує Тараса Шевченка», яке має на меті виготовити та встановити гідний пам’ятник гідній людині в центрі нашого міста. Як результат, ми уже провели відкритий конкурс на кращий проект пам’ятника Тарасу Григоровичу. Перемогла команда скульпторів зі Львова. Тепер ми активно збираємо кошти на втілення нашої задумки та мрії багатьох вінничан.

 

Дасть Бог здоров’я, обов’язково доведемо справу до логічного завершення.

Отже є підстави вважати 2013 рік досить плідним на громадські ініціативи, різноманітні заходи та акції, спрямовані на захист вінничан.
Звісно було багато негараздів на нашому шляху. Завжди є недоброзичливці, які вставляють палки в колеса. І ми розуміємо, що плисти проти течії, якою керує міська влада, фактично нереально, але ми не полишаємо надії в краще майбуття і щиро віримо в свою справу.

Не легшим буде й 2014 рік. Він буде напружений, вимогливий, захоплюючий і вирішальний. Адже у 2014 році починається виборчий марафон. Не будуть це головні вибори, але вони матимуть велике значення. Місцеві вибори знову будуть болючими й далеко не радісними. Всі ми розуміємо, що місцеві органи влади є найбільш важливими частинами розподілу фінансових і людських ресурсів.

Враховуючи все це, «Голос народу» бачить єдиним шансом на краще майбутнє – створення територіальних громад, які й стануть путівником для більшості вінничан.

Саме територіальні громади – є справжньою владою.

Що таке територіальна громада? Це добровільне об’єднання жителів за місцем їх проживання. Якщо громадяни почнуть активно розбудовувати територіальні громади спочатку будинку, потім вулиці, потім району, потім міста, то вони зможуть делегувати своїх кандидатів на вибори до міської та Верховної рад.

Тим більше, що будь-який член ради відкликається в будь-який момент. Якщо жителів не влаштовує в чомусь його діяльність, то без всяких зволікань, без усякої тяганини на перших же зборах ради така особа замінюється на іншу. Це дозволяє громадянам тримати під контролем свою територію.

Це найпрогресивніша форма управління своєю територією.

Думаємо, що весь 2014 рік ми посвятимо розбудові територіальних громад, аби бути господярями в своєму місті, на своїй території.
Якби там не було, ми входимо у 2014 рік із набутими досягненнями та успіхами, зі світлими намірами, надією та добром.

Нехай у ваших домівках панує радість, родинне щастя і тепло, нехай Різдвяна зірка єднає всіх нас у прагненні зробити Вінниччину, а відтак і Україну, самодостатньою, процвітаючою державою.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я