На голову Економіка ГЛОБАЛЬНІ ЗМІНИ КЛІМАТУ РОЗПОЧАЛИСЯ РАНІШЕ, ніж припускали вчені. ЧИМ ЦЕ ЗАГРОЖУЄ ЛЮДИНІ?

ГЛОБАЛЬНІ ЗМІНИ КЛІМАТУ РОЗПОЧАЛИСЯ РАНІШЕ, ніж припускали вчені. ЧИМ ЦЕ ЗАГРОЖУЄ ЛЮДИНІ?

638
0

Ще зовсім недавно вчені вважали, що встановлення жаркого і вологого клімату, який вплине на економіку і перевищить межі фізіологічного виживання людей, відбудеться лише до кінця століття. Однак вони допустили помилку. Отримано нові дані про те, що зміни вже почалися, причому відразу на всіх континентах.

Вчені з Колумбійського університету (США) говорять про те, що перевищує всі раніше встановлені норми висока температура повітря і вологість вже стають реальністю в багатьох місцях Азії, Африки, Австралії, Південної та Північної Америки, включаючи узбережжя Мексиканської затоки. Також дослідники зафіксували короткі кліматичні спалаху уздовж Перської затоки, які перевершують теоретичний поріг виживання людини. Експерти говорять про те, що поки такі випадки екстремальних змін зовнішнього середовища спостерігаються на обмежених територіях і тривають не більше декількох годин, однак їх інтенсивність постійно наростає.До кінця цього століття Перська затока може висохнути - вчені

«Більш ранні дослідження вказували на те, що такі кліматичні зміни відбудуться через кілька десятиліть. Однак зараз ми бачимо: все це відбувається вже зараз. Тривалість епізодів наростає, а області впливу збільшуються в прямій відповідності з глобальним потеплінням », – звертає увагу керівник дослідницького проекту Колін Раймонд.

Відомо, що підвищена вологість повітря небезпечна для людини, оскільки ускладнює процес природного охолодження тіла через піт. Сухе гаряче повітря випаровує вологу з тіла, знижуючи її температуру, але якщо повітря і так вологе, то випаровування сповільнюється і може навіть припинитися. В результаті організм людини нагрівається вище порога виживання, і внутрішні органи починають відмовляти. Навіть фізично підготовлена ​​людина, перебуваючи в тіні і маючи достатньо питної води, може загинути протягом декількох годин.Українську антарктичну станцію «Академік Вернадський» оточив ...

Вчені проаналізували погодинні дані погодних станцій з 1979 по 2017 рік (до цього такий підхід ніхто не застосовував – використовувалися середні показники за 6-годинні або 12-годинні відрізки) і з’ясували, що поєднання високої температури і вологості за досліджуваний період подвоїлася. Такі погодні показники спостерігалися в Індії, Бангладеш, Пакистані, на північному заході Австралії, уздовж узбережжя Червоного моря і Мексиканської затоки, а також в різних частинах Південно-Східної Азії, південного Китаю, субтропічній Африки і Карибського басейну.

Крім того, критичні для виживання людини показники не менше 14 разів фіксувалися в містах-мільйонниках Саудівської Аравії, Катару та ОАЕ.Antonivtours.com В Саудівській Аравії побудують нове місто за $500 ...

Фатальні клімати найчастіше спостерігаються на берегах річок, озер або заток, де випаровування збільшують вологість повітря. В регіони, розташовані в глибині материка, вологість приносять мусони або іригаційні канали.

«Раніше вважалося, що ми маємо набагато більший запас міцності. Однак зараз стало зрозуміло: багато регіонів планети виявилися набагато ближче, ніж очікувалося, до досягнення стійкої нестерпної спеки », – прокоментував отримані результати новітнього дослідження Стівен Шервуд, кліматолог з Австралійського університету Нового Південного Уельсу.

Як відомо, 2019 рік виявився одним з найспекотніших в історії людства. Так, в липні минулого року середня температура була на 0,95 ° C вище, ніж середня температура за весь XX століття.

Джерело

#влада #клімат #потепління #катаклізми #світ