Економіка Глава НКРЕКП звинуватив ДТЕК у тиску.

Глава НКРЕКП звинуватив ДТЕК у тиску.

364
0
Тарасюк
Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк, заявляє, що компанія ДТЕК та її керівництво намагаються впливати на членів Комісії та особисто на нього.

Про це глава Регулятора розповів в інтерв’ю соросівський ЕП.

Тарасюк підкреслив, що напруга у відносинах з ДТЕК почалася після запровадження у 2020 році RAB-регулювання для електророзподільчих компаній.

«У процесі обговорення цього рішення ДТЕК наполягала на завищених ставках прибутковості для своїх компаній. Це було червоною рискою, перейти яку ми не могли. ДТЕК не звикла, що їх вимоги не виконуються», – зазначив Тарасюк.

Читайте:  ДТЕК виводить блоки ТЕС в аварійні ремонти і звинувачує НКРЕКП в бездіяльності на ринку

Він підкреслив, що в Нацкомісії вважають ДТЕК монополістом на ринку електроенергії.

«Склалася ситуація, що ціна на електроенергію за двосторонніми договорами прив’язана до ринку на добу наперед, на якому ДТЕК нам усім показала свою ринкову силу. Гадаю, більш яскравий приклад монополізму годі й придумати, коли одна компанія своєю дією може покласти чи підняти ринок», – каже Тарасюк.

Пресс-служба ДТЕК відреагувала на заяви голови Енергорегулятора.

«ДТЕК не згодна з заявами глави НКРЕКП Валерія Тарасюка в інтерв’ю виданню «Економічна правда» та вважає, що високопоставленій особі державного органу варто було б сфокусуватися на вирішенні проблеми підготовки галузі до осінньо-зимового періоду, а не на перекладанні вини за проблеми всього ринку на приватну компанію, частка якої в кілька разів нижче частки державної генерації на ринку електроенергії», – йдеться в повідомленні компанії.

Разом з тим, в ДТЕК відзначили те, що через 2 роки після запуску нової моделі ринку Регулятор почув про проблеми генеруючих компаній і посприяв прийняттю низки змін, які дозволяють частково стабілізувати ситуацію на ринку.

«З огляду на ті суми боргів і збитків, які зазнали генеруючі компанії всіх форм власності за останні два роки, нестача обігових коштів для формування запасів палива і проведення ремонтних робіт для підготовки до осінньо-зимового періоду, генеруючі компанії проявили стійкість і не оголосили про банкрутство», – підкреслили в компанії.

ДТЕК закликала всі органи державної влади в межах їх повноважень для забезпечення енергетичної незалежності, розвитку внутрішнього ринку і успішної інтеграції в європейський ринок забезпечити прийняття рішень, які дозволять галузі вийти з кризи.

Джерело

#влада #дтек #нкрекп #корупція

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я