Новини Генпрокурор Рябошапка знає, хто причетний до “втрати” 2-х томів “справ Майдану”!

Генпрокурор Рябошапка знає, хто причетний до “втрати” 2-х томів “справ Майдану”!

897
0

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив, що слідству відомо, хто міг бути причетним до витоку інформації у “справах Майдану”!

Пряма мова: “Він відбувся (витік – УП). Ми підозрюємо, що це була людина, яка працювали при Горбатюку (колишньому начальнику спецрозслідувань ГПУ – УП).

Ми знаємо, хто це міг зробити. Ми проводимо розслідування, є кримінальне провадження. Це не були втрачені матеріали, це були скопійовані матеріали”.

Генпрокурор не сумнівається, що розслідування цієї справи буде доведене до логічного завершення, а винних притягнуть до відповідальності.

Що передувало:

На початку листопаду минулого року тодішній директор Державного бюро розслідувань Роман Труба підтвердив, що ДБР відкрило кримінальне провадження стосовно слідчих управління спеціальних розслідувань ГПУ, які допустили втрату матеріалів у розслідуванні “справ Майдану”.

Джерело: Рябошапка в ефірі “Право на владу

До речі…

Справи Майдану: ДБР хоче змінити закони, щоб покарати вбивць, які втекли в Росію!

ДБР пропонує внести змінити у закони, щоб мати можливість покарати винних у вбивствах на Майдані, які втекли за кордон.

Джерело: відеозвернення т.в.о. директора ДБР Ірини Венедіктової

Пряма мова: “Державне бюро розслідувань ініціювало законодавчі зміни, які дозволять притягнути всіх винних осіб до відповідальності, в тому числі тих, хто зараз переховується за кордоном”

Венедіктова запевнила, що ДБР робитиме все, щоб справи, пов’язані з подіями Євромайдану, були доведені до “логічного і справедливого” завершення.

 

Нагадаємо:

  • У розстрілі учасників масових протестів на київському Майдані Незалежності звинувачують співробітників спецроти “Беркут”.
  • У 2014 році командир роти “Беркут” Дмитро Садовнік, якого суд відпустив під домашній арешт, втік в Росію.
  • Згодом стало відомо, що РФ дала громадянство Садовніку та 9 ексбійцям спецроти, підозрюваним у розстрілі 48 активістів Євромайдану у лютому 2014 року.
  • Ще 5 підозрюваних у вбивствах на Майдані ексберкутівців: Олег Янішевський, Сергій Зінченко,  Павло Аброськін, Сергій Тамтура й Олександр Маринченко, які перебували під арештом, були передані бойовикам ОРДЛО  29 грудня 2019 року в рамках обміну полоненими.
  • Двоє з них, Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, які на відміну від решти, до обміну перебували під домашнім арештом, повернулися до Києва, заявивши, що хочуть “відновити чесне ім’я” спецпідрозділу “Беркут” у суді. Вони залишаються підсудними